15 lat od debiutu „Cidów” w I lidze

z12930157Q,Pawel-Bomba
Mija właśnie 15 lat, kiedy to Ruch Radzionków w swoim debiucie w 1 lidze ograł drużynę Widzewa Łódź 5:0. Zapytaliśmy twórcę tego sukcesu, ówczesnego prezesa klubu pana Pawła Bombę jak wspomina tamten mecz i tamten okres.

Paweł Bomba: 15 lat to spory okres czasu, ale to wydarzenie jest w moim sercu tak jakby to było wczoraj. Kompletna i w pełni umotywowana nasza drużyna
spełniła marzenia nie tylko moje ale wszystkich Kibiców. To był wyjątkowy dzień, dzień trenera A.Płatka, M.Janoszki i całej drużyny, dzień Radzionkowa.
To był dzień gdzie cała Polska i Świat dowiedział się że w Radzionkowie spełniają się marzenia ludzi o wielkim sercu ,ambicji i determinacji.

Paweł Bomba wiąże przyszłość klubu z miejsce po targowisku.

O wspomnienia z tamtego okresu zapytaliśmy również kibiców którzy byli świadkami tego wydarzenia.
Jan lat 68: Pamiętam dokładnie ten mecz, zresztą od kilku tygodni o niczym innym w Radzionkowie się nie mówiło. Atmosferę tego meczu było czuć w mieście na każdym kroku. Sam mecz, to piękne sportowe święto, komplet widzów, piękna pogoda i wspaniała gra naszych piłkarzy. Po tym spotkaniu już każdy w Polsce wiedział gdzie leży Radzionków (śmiech).

Marcin lat 30: Pamiętam dokładnie ten czas, wszyscy żyli tym meczem, każdy zaopatrywał się w przeróżne gadżety klubu. W domu, na podwórku, gdziekolwiek każdym mówił o tym spotkaniu. Na mecz szło się już kilka godzin przed, aby kupić bilet i zająć jak najlepsze miejsca i z bliska obserwować poczynania Ruchu. A po meczu już tylko euforia z powodu wyniku i gry, a w meczach „nasz plac na nasz plac” każdy chciał być Janoszką lub Jaroszem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.