Przegląd tygodnia

W związku z awarią naszej strony internetowej, prezentujemy państwu przegląd wydarzeń w skrócie:

Poprawa wizerunku miasta – zasługa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” i sieci sklepów „Biedronka”

W centrum Radzionkowa w ostatnim czasie mieliśmy dwie inwestycje dzięki, którym nasze miasto poprawiło swój wizerunek.
Pierwsza z nich to termomodernizacja i odnowienie bloku przy ul. Śródmiejskiej. W tym miejscu wypada podziękować Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” za upiększenie miasta i czekać na kolejne tego typu inwestycje w nieruchomościach zarządzanych przez spółdzielnię.
Druga to długo wyczekiwany remont budynku w samy centrum miasta przy ul. Św. Wojciecha. Dzięki firmie Jeronimo Martins, która jest właścicielem sieci Biedronka budynek dawnego „Hermesu” i „Plusa” w końcu nie straszy mieszkańców swoim wyglądem.

Cztery punkty w trzech meczach

Ruch Radzionków, który po roku przerwy, w tym sezonie rozpoczął grę od III ligi w pierwszych trzech meczach obecnego sezonu zdobył cztery punkty zajmując obecnie piąte miejsce w dwunastoosobowej grupie.
Pierwszy mecz Radzionkowianie zremisowali na własnym stadionie z drużyną Startu Namysłów 1:1. Bramkę dla „żółto – czarnych” zdobył Tadeusz Urbainczyk.
Kolejny mecz to starcie z rezerwami Ruchu Chorzów. Na boisku, gdzie swoje ekstra klasowe pojedynki rozgrywa drużyna „Niebieskich” Ruch uległ 3:1. Honorowe trafienie dla Cidrów zaliczył ponownie Tadeusz Urbainczyk.
W ostatnim dotychczasowym spotkaniu Ruch podejmował na Stroszku drużynę Polonii Łaziska Górne i odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując gości z Łazisk 3:0. Gole na wagę trzech punktów zdobyli: Damian Sadowski z karnego , Damian Cziba oraz Daniel Sobas.
W najbliższej kolejce Ruch zagra na wyjeździe z drużyną Piasta Strzelce Opolskie.

Problemy z woda na ulicy Orzechowskiej

Od tygodnia mieszkańcy części ulicy Orzechowskiej borykają się z problemami dostaw wody. Jak informują mieszkańcy od ubiegłego tygodnia woda albo nie leci w ogóle, a jeżeli leci to jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Woda jest albo brązowa, albo mętna. Mieszkańcy o stanie jakości wody, możliwości jej spożywanie nie zostali poinformowani, o dostarczeniu wody przez ZGK nie wspominając. Jak długo taka sytuacja potrwa mieszkańcy też nie wiedzą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.