Ruch reaktywacja

Po roku niebytności w „dorosłej” piłce do gry wraca drużyna Ruchu Radzionków. Trapiony ogromnymi problemami finansowo – organizacyjnymi klub w ubiegłym roku nie przystąpił do rozgrywek I-ligowych. Po roku absencji w bieżącym wystartuje w rozgrywkach III ligi grupy opolsko – śląskiej (północ).
herb_Ruch_Radzionkow
Czwarty poziom rozgrywek w Polsce, ze względu na infrastrukturę i kwestie natury organizacyjnej to obecnie maksimum, które może osiągnąć klub (więcej o tym w rozmowie z prezesem klubu), jednak przyszłoroczna reorganizacja rozgrywek II i III lidze powoduje, że „Cidrom” będzie bardzo trudno utrzymać się w tych rozgrywkach, gdyż obecną III ligę w przyszłym sezonie będzie tworzyć większość drużyn II – ligowych (spadnie 10 drużyn) i kilka najlepszych drużyn III ligi. Po rozegraniu 22 kolejek obecnego sezonu cztery najlepsze drużyny z obu grup opolsko – śląskich utworzy grupę mistrzowską, pozostałe – grupę spadkową. Spaść może nawet ósma drużyna z grupy mistrzowskiej. Jak widać spaść można łatwo, natomiast awans graniczy z cudem, gdyż zwycięzca grupy mistrzowskiej musi jeszcze przebrnąć dwie rundy barażowe z mistrzami innych grup III ligi.
Młodą i tworzoną od podstaw przez trenera Osyrę drużynę czeka arcytrudne zadanie sprostania wymogom III ligi i stawienia czoła znaczniej doświadczonym rywalom. Trudno oczekiwać, że tworzona ad hoc drużyna od początku sezonu zacznie grać tak jakby oczekiwali tego kibice. Na zgranie i zdobycie niezbędnego doświadczenia potrzeba czasu, jednak przy tak krótkim sezonie zasadniczym może go naszym piłkarzom zabraknąć.
Trzymajmy jednak kciuki za radzionkowskich piłkarzy, większość z nich to młodzi piłkarze z naszego regionu, którzy na pewno będą chcieli pokazać, że zasłużyli na grę w takim klubie jak Ruch Radzionków. Życzymy powodzenia i osiągnięcia zamierzonych celów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.