Masz problem – wpadnij do Remizy – w każdą środę o 18.00

Z inicjatywy Zarządu RTSK od sierpnia wszyscy mieszkańcy Radzionkowa będą mogli w razie potrzeby skorzystać z bezpłatnych mediacji . W każdą środę o godz. 18.30 dyżur w siedzibie RTSK będzie pełnił Mediator, którego zadaniem będzie pomoc w rozwiązywaniu konfliktów: rodzinnych, sąsiedzkich czy też biznesowych. Starać się będzie pomóc w trudnych sytuacjach życiowych…

xxx

 Mediacja to jeden ze sposobów rozwiązywania sporów, w którym bezstronny mediator pomaga dojść do porozumienia osobom będącym w sytuacji konfliktowej. Celem działania mediatora jest przede wszystkim usprawnienie, a czasami wręcz umożliwienie, przeprowadzenia rzeczowej rozmowy o problemie.  Mediacja /postępowanie mediacyjne/ – to dobrowolne i poufne porozumiewanie się stron znajdujących się w konflikcie w obecności bezstronnej osoby trzeciej /mediatora(ów)/, które ma na celu dojście do ugody, która satysfakcjonuje obie strony.

Mediacja jest spotkaniem w obecności mediatora, na które obie strony dobrowolnie się zgadzają. W jego czasie mediator tworzy przestrzeń na swobodne wypowiedzenie się i usłyszenie się nawzajem. Prowadzi to do uświadomienia sobie swoich potrzeb i zrozumienia drugiej strony. Wszystko to razem zaś daje bazę do budowania zaufania i kontaktu oraz do znalezienia rozwiązania konfliktu satysfakcjonującego obie strony. Mediator przede wszystkim pomaga komunikować się, dba o zachowanie równowagi między stronami oraz pomaga wypracować porozumienie o tym, jak strony będą w przyszłości współdziałać lub w jaki sposób się rozstaną.

Piotr Żak

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.