DLA EKOLOGII I NASZYCH KIESZENI

Zgodnie z zapowiedziami, 2 i 3 października w Rojcy i w Radzionkowie odbyły się spotkania konsultacyjne poświęcone termomodernizacji naszych domów.
W spotkaniach uczestniczyło około stu mieszkańców, rozdano trzykrotnie więcej ankiet. Tak więc, zainteresowanie jest, skoro są także pieniądze, po które miasto może sięgnąć, by wspomóc swych mieszkańców, trzeba tego dokonać!  Spotkania prowadził Paweł Bomba, prelegentem był Łukasz Bystrzanowski.

Przypomnijmy, iż RTSK chce wskrzesić Gminny Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Radzionków sporządzony w 2007 roku i częściowo realizowany u nas rok później. Współczesna inicjatywa sięga jednak dalej, chodzi o dofinansowanie nie tylko na nowe, sprawniejsze piece oraz solary, ale także o termoizolację budynków i wymianę stolarki okiennej. Już na drugi dzień po spotkaniu organizowanym w Rojcy a następnie w Radzionkowie odbieramy pozytywne sygnały i akcji i pada wiele pytań. Wszystko wskazuje na to, że bardzo wielu mieszkańców zdecyduje się na aktywne uczestnictwo w projekcie. Żeby miasto wystąpiło o te środki musi być zainteresowanie, które na razie potwierdzają składane ankiety.
Teraz wszystko zależy od władz miasta, mamy nadzieję, że wspólnie osiągniemy sukces.

W każdą środę od godz. 18 do 20 można w radzionkowskiej remizie przy ul. Św. Wojciecha odbyć indywidualne konsultacje, wypełnić i złożyć ankietę.
Zachęcamy do zapoznania się z tematem na naszej stronie, sporo pisać będzie o tym Głos Radzionkowski, wszystkiego dowiecie się także ze strony na facebooku Niska-Emisja-Dotacje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.