Klęska na zakończenie roku

stadionW swoim ostatnim w tym roku spotkaniu w rozgrywkach III ligi Ruch Radzionków doznał bolesnej porażki, bo aż 4:0 z drużyną Swornicy Czarnowąsy. To druga tak dotkliwa porażka Cidów w ostatnim czasie, dwa tygodnie wcześniej ulegli Polonii Łaziska Górne 6:1.

Już po 16 minutach meczu radzionkowianie przegrywali 3:0, po dwóch trafieniach Tomasza Jaworskiego i jednym Wojciecha Scisło z karnego. Pod koniec spotkania drugą jedenastkę wykorzystał Scisło ustalając wynik spotkania. Podopieczni Wojciecha Osyry kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonym kartoniku dla bramkarza Macieja Wierzbickiego. Z racji tego, że wcześniej trener skorzystał z wszystkich zmian na końcowe minuty do bramki wszedł … napastnik Damian Cziba.
Rok 2013 Ruch zakończył na siódmym miejscu z pięciopunktową stratą do grupy mistrzowskiej.