TOTALNA PROWIZORKA – połączenie Marii Dąbrowskiej z Nieznanego Żołnierza zakończone

Zdjęcie 8Zakończono prace związane z wykonaniem prowizorycznej drogi łączącej ulicę Marii Dąbrowskiej z ulicą Nieznanego Żołnierza. Droga ta powstała z demontowanych płyt na ulicach Adamieckiego, Wspólnej, Barbórki i Wiktorii. Budowa tej drogi trwała od początku wymiany nawierzchni ulicy Adamieckiego, czyli około trzy lata i ma być alternatywą jeśli chodzi o dojazd na Górkę.
Idziemy o zakład, że mieszkańcy osiedla na Górce nie będą ją często, jeśli nie w ogóle, użytkować. Jezdnia wykonana jest z mocno wyeksploatowanych płyt, nawierzchnia jest bardzo nierówna, co powoduje, że przejazd samochodem osobowym, lub nawet na rowerze nie należy do najprzyjemniejszych. Gdy popada przejazd tą drogą graniczy z cudem. Błoto, kałuże na całej szerokości drogi, dyskredytuje ją jako drogę aspirującą do miana alternatywnej dla mieszkańców Górki
Wygląda na to, że jedynie korzystać z niej będą mogły samochody ciężarowe, które będą sobie skracać drogę do Bytomia lub Piekar Śląskich. To jednak spowoduje, że wzrośnie ruch na pozostałych ulicach Górki, tym samym pogarszając bezpieczeństwo mieszkańców nie wspominając już o innych uciążliwościach. Pozostaje jeszcze ciężki sprzęt specjalistyczny, który w razie potrzeby mógłby wjechać na Górkę, jednak lada chwila będzie miał zdecydowanie lepszy dojazd poprzez ulicę Anieli Krzywoń, Księżogórską i Zejera na ulice osiedla. To raczej totalna prowizorka.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z ww. ulicy. Nie jest to cała droga, pozostała część sfotografowana będzie wówczas, gdy redakcja rtsk.pl zaopatrzy się w gumowce:).
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.