11 spotkanie Braci Górniczej za nami

DSC_085213 grudnia 2013 r. odbyło się coroczne spotkanie Braci Górniczej organizowane przez Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne. Jak co roku rozpoczęliśmy pare minut po 17  hymnem górniczym. Wszystkich zebranych przywitał Paweł Bomba – człowiek dzięki, któremu co roku możemy wspólnie świętować dzień górnika w Radzionkowie. Nim rozpoczęła się zabawa, minutą ciszy uczciliśmy tych co odeszli na „wieczną szychtę”.

DSC_0860Wspólnie z Antonim Tomczykiem przekazali prowadzenie Kaberetowi „Jestem” z Piekar Śląskich, który już w roku ubiegłym gościł, a przede wszystkim bawił nas i zarażał humorem.

DSC_0936W czasie karczmy, wspólnie uczciliśmy jubileusz 90 lat Pana Mariana Piątkowskiego, któremu Paweł Bomba wręczył figurkę św. Barabry oczywiście z węgla.

Nie zabrało również loterii fantowej i wielu wielu konkursów. Oficjalnie zakończyliśmy przed 22, ale ku naszmu zaskoczeniu większość górników jeszcze biesiadowała do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniałą wzorową zabawę. Już dziś zapraszamy na 12 karczmę z okazji święta św. Barbary.

DSC_0861

Pragniemy również podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczne spotkanie było nadzwyczaj udane i wielu nam zapadnie głęboko w pamięci.

 

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.