KOMPLETNY BRAK NADZORU !!!

droga3Kilka słów o dolegliwościach, które nas spotykają w ostatnich dniach
i wcześniej, a świadczące o tym,
iż nad pracami wykonywanymi
w mieście nie ma należytej kontroli…

Pierwsza sprawa, zupełnie skandaliczna ma miejsce na ulicy Nałkowskie; każdy kierowca, któremu przychodzi tamtędy jeździć wie o co chodzi. Otóż, chodzi o błoto na jezdni, wszechobecne błoto, wobec którego wszyscy są bezradni. Kompletny brak nadzoru nad sposobem wywożenia kruszca z hałdy mieszczącej się za „Gają”. Kto jest odpowiedzialny za niewybudowanie myjki dla samochodów ciężarowych, które wyjeżdżają na drogę publiczną, kto jest odpowiedzialny za to, że nie ma tam drogi technologicznej, kto jest odpowiedzialny za to, że ten obszar drogi nie jest oznakowany odpowiednimi znakami drogowymi – wyjazd z terenu budowy, ograniczenie prędkości, zwężenie drogi…?

To że firma z Wieszowej niedawno zaczęła próbować mechanicznie czyścić drogę, czy też za pomocą dwóch ludzi wyposażonych w szczotki-miotły – nie jest żadnym rozwiązaniem! Zgodnie z polskim prawem samochód z placu budowy nie może wyjechać na drogę publiczna z brudnymi oponami – jeśli tak się dzieje, budowa taka winna być natychmiast zamknięta aż do rozwiązania problemu! A tymczasem firma ma wszystkie uzgodnienia; z powiatu, z miasta ale nikt jej nie kontroluje! Nikt prawa nie egzekwuje. Interweniowałem w Zarządzie Dróg Powiatowych, w radzionkowskim Urzędzie, Straży Miejskiej – sążniste odpowiedzi i bezsilność, zobaczymy co będzie dalej. To powinno skończyć się tak – mieszkańcy miasta i nie tylko – rachunki za mycie swoich samochodów przedstawić powinni osobom fizycznym i instytucjom odpowiedzialnym za ten skandal – za brak nadzoru i kontroli. I oczekiwać rzecz jasna refundacji swych kosztów.

I druga sprawa. Dobrze, że wreszcie, po tylu latach ruszyły prace związane z remontem dróg na Górce – po prawej stronie. Ale tu znów – firmy, które tam wykonują remonty zanieczyszczają drogi nieremontowane! Panujący tam bałagan jest nie do zniesienia przez ludzi. Nie rozumiem dlaczego urząd miasta nie potrafi wymóc na owych firmach obowiązku poszanowania czystości!?

Paweł Bomba

Już po napisaniu tych słów otrzymałem obszerne wyjaśnienia od Henryka Kwietnia, komendanta straży miejskiej w Radzionkowie. W piśmie tym Pan komendant w pełni podziela moje uwagi zwraca jednak uwagę, iż sprawą winno się także zainteresować  Zarząd Dróg Powiatowych i Policja. Strażnicy miejscy „ujawnili” 25 sprawców wykroczenia – zanieczyszczenia jezdni i wlepili ileś tam mandatów oraz sporządzili wniosek do sądu o ukaranie ich, czyli brudzącej firmy. Zgoda, jest tylko jedna sprawa, jeśli trzeciego dnia tego kompletnego bałaganu nikt nie zawnioskował o wstrzymanie prac na hałdzie w związku z nieradzeniem sobie z elementarnymi obowiązkami spoczywającymi na wykonawcy robót – roboty winny być wstrzymane.  I o czym tu dalej debatować?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.