NASZE ĆWIERĆWIECZE

22 lutego RTSK wchodzi w ćwierćwiecze swojej działalności. Rok 2014 zaś jest 25 rokiem polskiej samorządności.  Tak się ładnie i intencjonalnie składa, iż rocznice te łączą fakty, ludzie i idee. Nie, nie zamierzamy sięgać do zamierzchłych już dla nowego pokolenia czasów. 4 czerwca 1989 roku i 22 lutego 1990 roku dla wielu z nas pozostaną na zawsze istotnymi datami, i niech tak pozostanie. Formuła naszego Stowarzyszenia – czyli wspólne działanie na rzecz miasta i jego mieszkańców, propagowanie wartości samorządności oraz społeczeństwa obywatelskiego wśród młodej części naszego społeczeństwa, kultywowanie swojej śląskiej historii i tradycji, działanie z intencją właściwego rozwoju miasta – nadal nas obowiązuje.

Dziś jesteśmy już inną formacją, młodszą, dynamiczniejszą, nowoczesną i pragmatyczną, która wspierając mieszkańców miasta chce  jak najlepiej wykorzystać tą ogromną szansę jaka nadchodzi w latach 2014-2020. Chcemy być wierni zasadom z czasów pionierskich, gdy budowaliśmy nową jakość w życiu społecznym… dziś zamierzamy budować nowoczesne, i gospodarczo mocne miasto.

Idziemy więc do przodu z ukłonem dla przeszłości i poświęceniem dla przyszłości. I to jest nasza deklaracja i zobowiązanie na kolejne lata.  RTSK

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.