BIMED nie świadczy już całodobowej opieki zdrowotnej

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „BIMED” po śmierci właścicielki śp. Grażyny Bichalskiej — decyzją Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia — nie może dalej świadczyć nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu tarnogórskiego. Od dnia dzisiejszego opiekę taką ma sprawować Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. B. Hagera przy ulicy Pyskowickiej.” – taka informacja pojawiła się na jednym z powiatowych portali internetowych. Dla mieszkańców naszego miasta oznacza to, że musimy się udać w nagłym wypadku tj. po godz. 18 w tygodniu i w weekendy własnie do tarnogórskiego szpitala. Trudno stwierdzić co będzie dalej.


Jesteśmy zaniepokojeni tą całą sytuacją jaka się wydarzyła. Po likwidacji opieki całodobowej w radzionkowskim pogotowiu ratunkowym mieszkańcy już wtedy byli niezadowoleni. W tej sprawie od wczorajszego dnia odbieramy sporo sygnałów. Wobec tego zwracam się do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz władz Miasta Radzionków o podjęcie wspólnych działań mających na celu poprawę tej sytuacji. 

Paweł Bomba 
Przewodniczący RTSK

 

Warto pamiętać również, że dzwoniąc pod numer alarmowy 112 możemy zapytać dyspozytora o miejsce ostrego dyżuru w jakimkolwiek szpitalu, czy to bytomskim czy tarnogórskim, tam również mamy prawo jechać i otrzymać stosowną opiekę zdrowotną. 

1 komentarz

  1. Ciekawe , gdzie będziemy szukać pomocy medycznej , jak zlikwidują ten szpital , bo przecież cała ta ferajna przez ostatnie 20 lat nic nie buduje tylko likwiduje o przepraszam budują swoje rezydencje i portfele inwestycyjne.Co tam dla nich brak opieki medycznej , oni mają na kiwnięcie ręką.Myślę że już nastąpił ten czas aby im w najbliższych wyborach podziękować za współpracę tu na dole a poźniej trochę wyżej w wyborach do Sejmu i Senatu . Starczy tej obłudy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.