Prawa strona Górki – miejsce idealne?

bez tytułuWiele osób odwiedzających na Górce swoją rodzinę czy znajomych wskazuje, że jest to miejsce idealne do zamieszkania.

Cicha, spokojna okolica (owszem czasami głos telewizora zagłusza przejeżdżający pociąg, jednak nie jest to zbytnia uciążliwość zwłaszcza, że takowych jeździ dużo mniej niż jeszcze kilkanaście lat temu) z dala od miejskiego gwaru, ruchu ulicznego i dużych zakładów pracy. W niedalekiej odległości park na Księżej Górze., ogródki działkowe, pola w kierunku Rojcy. To wszystko sprawia, że ten rejon jest postrzegany jako bardzo atrakcyjny. I słusznie. Ponadto obszar ten wbrew pozorom posiada duży potencjał rozwojowy: tereny w stronę ulicy Nieznanego Żołnierze idealnie nadają się na rozbudowę osiedla domków jednorodzinnych, a połączenie z prawdziwego zdarzenia z ul. Nieznanego Żołnierza „uwolniłoby” te tereny.
Sami mieszkańcy również dostrzegają walory i perspektywy rozwoju Górki, lecz również wskazują na obszary wymagające poprawy. A sprawy nurtujące mieszkańców to przede wszystkim złe skomunikowanie z centrum miasta, przedłużający się remont pozostałych dróg na Górce (wyremontowano tylko połowę ulic), bezpieczeństwo pieszych czy miejsca parkingowe dla działkowców. Jednym zdaniem, na Górce jest jeszcze dużo do zrobienia.

1 komentarz

  1. poszerzenie wiaduktu na Zejera kiedyś musi nastąpic. Obecna ekipa na pewno wie o tym, ale raczej nie chce się za to zabrać tylko woli odstawić problem nie nieokreśloną przyszłość

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.