Zbrojenia Ruchu

herb_Ruch_RadzionkowDrużyna radzionkowskiego Ruchu, która w czerwcu spadła do IV ligi chce jak najszybciej zapomnieć o ubiegłym sezonie i szybko wrócić do grona trzecioligowców.
Awans do III ligi będzie celem Cidrów w nadchodzącym sezonie. Decyzje jakie podjęto w klubie w czasie letniej przerwy mają pomóc w realizacji zadania o którym mowa.

Czy ruchy te okażą się słuszne przekonamy się jednak dopiero w przyszłym roku
Pierwszą ważną decyzją było pozostawienie na stanowisku trenera, który spadł z Ruchem do IV ligi. Prezes Marcin Wąsiak postanowił jednak dać trenerowi Wojciechowi Osyrze jeszcze jedna szansę. Rozstano się za to z kilkoma zawodnikami: Łukaszem Gadem, Wojciechem Popielą, Łukaszem Janczarkiem, Mateuszem Sroką, Adamem Toszkiem, Jakubem Szramkiem, Mateuszem Korzeniowskim, Tomaszem Zdanowskim, Kamilem Pysno i Helderem Rodriguesem. Z Ruchem pożegnał się również bramkarz Dariusz Poturalski, zawodnik, który był postacią wyróżniającą się w poprzednim sezonie.
Jednak co najistotniejsze to transfery przychodzące. Ruch wzmocnił się znacząco, przynajmniej tak wygląda to na papierze. Na sześć piłkarzy, którzy wzmocnili drużynę, czterech w przeszłości grało już w żółto- czarnych barwach i to na szczeblu I-ligowym. Nazwiska: Rocki, Dziewulski, Trzcionka i Giesa zna chyba każdy kibic Ruchu. Transfery te są na pewno pozytywnym zaskoczeniem dla kibiców. Zwłaszcza osoba Piotra Rockiego, który rozegrał w Ekstraklasie prawie 300 spotkań, a w tym roku skończył 40 lat. Kibice Cidrów wierzą jednak, że wyżej wymienieni piłkarze swoim doświadczeniem i umiejętnościami będą stanowili o sile radzionkowian w rozgrywkach IV ligi. Ponadto skald wzmocniono dwoma obrońcami: Andrzejem Buchcikiem – poprzednio Górnik Wesoła oraz Wojciechem Franielem – Szczakowianka Jaworzno. Obecnie kadra liczy 18 graczy i zwiększona będzie maksymalnie jeszcze o dwóch graczy.
Patrząc na skład i rywali z jakimi Ruchowi przyjdzie się zmierzyć z nadchodzącym sezonie, to podopieczni Wojciecha Osyry niewątpliwie urastają do rangi faworyta tej ligi, jednak jak to zawsze bywa wszystko zweryfikuje boisko.
W pierwszej kolejce radzionkowianie na własnym stadionie podejmą RKS Grodziec, a początek spotkania w sobotę 9 sierpnia o godz. 17:00. Tydzień wcześniej, bo 2 sierpnia „żółto – czarni” rozpoczną rywalizację w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2015/16 w podokręgu Bytom. Rywalem naszych piłkarzy będzie drużyna Przyszłości Nowe Chechło. Mecz ten zostanie rozegrany na boisku rywala o godz. 17:30.
Zapraszamy kibiców na te i inaugurację sezonu 9 sierpnia oraz na pozostałe spotkania, mając nadzieję, że w czerwcu razem będziemy świętować awans do III ligi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.