Mamy bardzo mocną drużynę – prezes Ruchu Radzionków o sytuacji klubu.

Wąsiak W przeddzień rozpoczęcia IV-ligowego sezonu zapytaliśmy prezesa klubu Marcina Wasiaka o ocenę obecnej sytuacji i cele na nadchodzące rozgrywki.

Adam Sznajder:Jak na chwilę obecną, czyli na starcie nowego sezonu wygląda sytuacja organizacyjno – sportowa klubu?
Marcin Wąsiak: Na chwilę obecną jeśli chodzi o aspekt sportowy, oczywiście wszystko zweryfikuje boisko, ale u progu nowego sezonu wydaje nam się, że drużyna którą zbudowaliśmy wydaje się mocna czy wręcz bardzo mocna i nie ma co ukrywać, że jesteśmy zdecydowanym faworytem tej ligi. Sezon ten jednak kończy się meczami barażowymi, więc nawet wygranie wszystkich spotkań w lidze nie gwarantuje awansu. Na pewno jednak zrobimy wszystko, żeby móc w tych barażach zagrać, a później zobaczymy.

ASz:Celem zatem jest awans?

MW: Celem jest awans.

ASz: Każdy inny wynik?

MW: Każdy inny wynik na pewno będzie naszą porażką, aczkolwiek nie dramatem. Na dzień dzisiejszy między trzecią a czwartą ligą nie ma wielkiej różnicy. Są ważniejsze aspekty takie jak chociażby ogólne funkcjonowanie klubu, spłata zadłużenia, bieżące wydatki i to jest priorytetem . Można oczywiście się zadłużyć, dokonać różnych rzeczy, podpisać kontrakty z których później nie będzie można się wywiązać, zrobić wynik sportowy. Mamy już taki przykład, że zrobiliśmy wynik sportowy, a teraz odbija nam się to czkawką i przez kilka lat nadal będzie. Trzeba twardo stąpać po ziemi.

ASz: A czy właśnie nie obawia się pan, że pozyskanie tak klasowych zawodników na tym szczeblu spowoduje kolejne zadłużenia i przeinwestowania drużyny na tym poziomie?
MW: Nie powinno tak być. Nasz budżet wzrósł niewiele, raptem o 15%, o tyle zwiększyły się wydatki na wynagrodzenie, więc stosunkowo niedużo. Poza tym okroiliśmy kadrę ilościowo, a ci zawodnicy, którzy wrócili nie grają za takie kosmiczne pieniądze jak kiedyś. Kwestia odpowiednich negocjacji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.