Ciekawy przypadek… Ruchu Radzionków

herb_Ruch_RadzionkowDzisiaj przypada 95 rocznica powstania klubu, który jest wizytówką i symbolem naszego miasta, klubu, który zawsze był dumą mieszkańców i nieraz jedynym skojarzeniem odnoszącym się do Radzionkowa.

Ruch, bo o nim oczywiście mowa kończy 95 lat. Ruch w swoim dotychczasowym istnieniu doświadczył zarówno chwil miłych radosnych, podniosłych, wielkich takich jak: działalność w nowej Polsce, która dopiero co odzyskała niepodległość, powojenny rozkwit i sukcesy wielu sekcji sportowych w klubie, gdzie trenowało wiele ówczesnej młodzieży i seniorów, spinanie się po kolejnych szczeblach rozgrywek klubu piłkarskiego, znaczny udział w procesie odłączenia się Radzionkowa od Bytomia, wizyta przedstawicieli klubu u papieża Jana Pawła II, awans na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce, jak i tych gorszych, smutnych – problemy natury finansowo-organizacyjnej, likwidacja wielu sekcji sportowych, spadki z ligi czy wycofanie się z rozgrywek klubu piłkarskiego. Miał wzloty i upadki, jednak zawsze pozostaje w sercach i myślach mieszkańców Radzionkowa.
Życzmy sobie nawzajem, aby ten sędziwy staruszek, który jest chlubą naszego miasta przeżywał kolejną młodość i świętował następne jubileusze. Niech niczym Benjamin Button będzie z dnia na dzień w coraz lepszej kondycji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.