Remont ulicy Larysza – mieszkańcy Przyjaźni, Wiosennej i Wspólnej wciąż czekają

Miasto dumnie informuje, że rozpoczął się remont ulicy Larysza na prawej stronie Górki. Przekazany został już plac budowy, wykonana ma być nowa nawierzchnia, kanalizacja sanitarna, i nowy chodnik. Decyzja ta wywołała jednak wiele kontrowersji.
Wszystko za sprawą tzw. „harmonogramu” prac na Górce. Kolejność desygnowania ulic, które mają doczekać się nowej nawierzchni od początku budził spore kontrowersje i był już kilkakrotnie poruszany przez RTSK zarówno w Głosie Radzionkowskim, jak i na stronie internetowej http://rtsk.pl/2012-11-02/remont-na-gorce-tylko-dla-wybranych/ oraz http://rtsk.pl/2012-12-08/oddolna-inicjatywa-mieszkancow-gorki/
Oczywiście nasze artykuły doczekały się reakcji opcji rządzącej. Dzisiaj właśnie chcielibyśmy się skupić na „tłumaczeniu” radnego Marka Wilczka dotyczącego remontu na Górce.
Otóż w artykule – „Zrównoważony program naprawy ulic w rejonie Górki nie tylko dla wybranych jej mieszkańców” umieszczonym na stronie internetowej radnego oraz w biuletynie Inicjatywy Obywatelskiej czytamy:
W kolejnym etapie przebudowy prawdopodobnie ujęte będą ulice Wiosenna i Przyjaźni, które również połączone są ciągiem kanalizacyjnym. Rozpoczęcie prac powinno nastąpić w kolejnych latach. Zwieńczeniem całości inwestycji będzie zakończenie przebudowy ulicy Larysza i nałożenia nawierzchni na ul. Wspólnej.
Co zatem takiego się stało, że ten scenariusz uległ zmianie i dlaczego nikt o tym mieszkańców nie poinformował i tego nie wyjaśnił.
„W przeddzień” wyborów samorządowych mamy do czynienia z bardzo dziwną i budzącą kontrowersje decyzją.

1 komentarz

  1. Coś trzeba zrobić z drogami powiatowymi, które są w opłakanym stanie. Kiedyś jeździło się przez Rojce zaś unikało Strzelców Bytomskich a teraz jest dokładnie odwrotnie. Strzelców wyremontowano a nasze drogi wygladają fatalne! Czy obecne władze Radzionkowa potrafią coś załatwić z powiatem?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.