TYLKO ZWYCIĘSTWA

Fantastycznie układa się początek obecnego sezonu rozgrywek IV ligi dla piłkarzy radzionkowskiego Ruchu. Po siedmiu rozegranych dotąd spotkaniach Ruch ma na swoim koncie same zwycięstwa i z dorobkiem dwudziestu jeden punktów zdecydowanie przoduje ligowej stawce. Oby ta seria trwała jak najdłużej.
Po pewnych zwycięstwach z RKS-em Grodziec i Slavią Ruda Śląska piłkarze Ruchu odnieśli trzecie zwycięstwo, pokonując zespól Przyszłości Ciochowice 3:0. Pierwsza bramka padła po samobójczym trafieniu obrońcy Przyszłości Igora Serevencuka. Dwa kolejne gole dołożyli: Tadeusz Urbainczyk i Damian Sadowski. Rywale mecz kończyli w „10”, po tym jak czerwony kartonik ujrzał autor pierwszej bramki dla Ruchu.
W czwartej kolejce podopiecznych Wojciecha Osyry czekało wyjazdowe starcie z LKS – em Kamienica Polska. W tym meczu radzionkowianie stracili pierwsza bramkę w tym sezonie, a jej autorem był Kamil Witczyk. Ruch do 44 minuty przegrywał z LKS- em, wtedy to wyrównał Patryk Cepek. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie radzionkowian wyprowadził pozyskany latem Andrzej Buchcik. Po przerwie dwa trafienia dołożył Tadeusz Urbainczyk i Cidry wygrały to spotkanie 4:1. Również tym razem rywale grali w osłabieniu. W 75 minucie czerwoną kartkę ujrzał Jakub Ciekot.
Kolejny pojedynek to zwycięstwo Ruchu w tych samych rozmiarach . Tym razem wyższość Cidrów musiała uznać Polonia Poraj. Mecz ten odbywał się w szczególnych okolicznościach, gdyż w ten dzień na stadionie przy ul. Narutowicza odbywały się uroczystości z okazji 95-lecia klubu, a mecz ten idealnie wkomponował się w te obchody. Po ośmiu minutach prowadziliśmy już dwa do zera, a obydwa gole zdobył Tadeusz Urbainczyk. Po przerwie rywale zdobyli kontaktowego gola, jednak tylko na tyle było ich w tym dniu stać. Trzecią bramkę dla Ruchu i trzecią swoją zdobył Urbainczyk. Wynik w 90 minucie ustalił Cepek.
W szóstej serii gier „żółto – czarnych” czekał mecz w Piaskach z miejscowym Górnikiem. Ruch trzeci raz w tym sezonie pokonał przeciwnika 3:0. Radzionkowianie szybko objęli prowadzenie po bramce Damiana Sadowskiego. W drugiej połowie wynik ustalił Cepek zdobywając swoje kolejne dwa trafienia w tym sezonie.
W ostatniej rozegranej dotąd kolejce nasi piłkarze zmierzyli się z drużyną Concordii Knurów, a mecz ten można zaliczyć do gatunku „meczu na szczycie”, gdyż lider z Radzionkowa mierzył się z trzecią w tabeli Concordią. Jak na mecz na szczycie przystało spotkanie to dostarczyło wielu emocji. Ruch objął prowadzenie po bramce Urbainczyka. Po przerwie w przeciągu zaledwie paru minut goście z Knurowa wyszli na prowadzenie. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Najpierw wyrównał Marcin Dziewulski, a decydująca o losach spotkania bramkę zdobył Urbainczyk, co było jego ósmym trafieniem w rozgrywkach IV ligi w trwającym sezonie.
Do tej wspaniałej serii należy jeszcze dodać dwa zwycięstwa, które Cidry odniosły w rozgrywkach Pucharu Polski Podokręgu Bytom. Najpierw w drugiej rundzie rozgromili LKS Żyglin 7:1, a bramki dla Ruchu zdobyli Tadeusz Urbainczyk i Damian Cziba po dwie oraz po jednej dołożyli Aleksander Lipinski, Andrzej Buchcik i Piotr Rocki. Kolejnym rywalem radzionkowian w ramach tych rozgrywek była drużyna Iskry Lasowice. Także tym razem rywal musiał uznać wyższość piłkarzy Ruchu. Radzionkowianie wygrali 5:1, choć do 45 minuty przegrywali. Najpierw wyrównał Jakub Szramek, na prowadzenie Cidry wyszły dzięki samobójczej bramce Damiana Domagały. Zwycięstwo przypieczętowali kolejno: Rocki, Urbainczyk i Marcin Trzcionka.
Tak udanego początku sezonu dawno w wykonaniu naszych ulubieńców nie widzieliśmy. Wierzymy, że ta dobra passa będzie trwała jak najdłużej i Ruch w tym sezonie nie znajdzie swojego pogromcyherb_Ruch_Radzionkow