Problemy z jakością wody w kilku miastach aglomeracji śląskiej w tym w Radzionkowie !

Problemy z jakością wody w kilku miastach aglomeracji śląskiej – taki tytułami huczał Internet w niedzielę, 5 października. Skut­ki awa­rii, która do­pro­wa­dzi­ła do zmęt­nie­nia wody w wo­do­cią­gach, mogą od­czu­wać miesz­kań­cy By­to­mia, Ra­dzion­ko­wa, Pie­kar Ślą­skich i Świer­klań­ca. Woda na­da­je się do celów go­spo­dar­czych. Płu­ka­nie głów­nych od­cin­ków sieci ma po­trwać do po­nie­dział­ko­we­go wieczora.

GPW tłumaczy, iż powodem problemów są prace na sieci magistralnej w Tarnowskich Górach w dzielnicy Repty. Okazało się, że w wyniku zwiększenia przepływu wody w magistralach z Bibieli w kierunku Świerklańca, Piekar Śląskich, Radzionkowa i Bytomia doszło do pogorszenia jakości przesyłanej wody. Pogorszenie było efektem porwania nieskrystalizowanych osadów związków mineralnych (głównie żelaza i manganu) ze ścian przewodów wodociągowych – podało GPW. Sieć musi zostać teraz przepłukana – główne magistrale mają zostać przepłukane do poniedziałkowego wieczór.

Służby bytomskiego magistratu przekazały, że wskutek zanieczyszczenia wodociągów woda nadaje się tylko do prac gospodarczych. Miasto podało też, że awaria nastąpiła wskutek prac mających na celu zwiększenie ciśnienia wody.

A u nas? Cisza, na stronie internetowej – „Działki na sprzedaż”, „I Festiwal Podróżniczy „4 Strony Świata”, „Integracja pierwszoklasistów naszego LO”, „Obowiązkowa deratyzacja”,„Biała sobota” (w Piekarach Śl.)

Pomijamy fakt, że wielu mieszkańców ma usługę SMS z Urzędu Miasta – oni również nic nie dostali.

 

1 komentarz

  1. Pracownicy służby publicznej źle wywiązują sie ze swoich obowiązków informacyjnych. Pracują w bardzo dobrych warunkach socjalnych w porównaniu do reszty ale u nich Nie ma czegos takiego jak dyżury weekendowe. Moglibyśmy zrzucać się z naszych podatków te dodatkowe 700zł, ale hcemy czegoś w zamian. Niech opozycja przedstawi jak rozwiązać ten problem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.