Dawid Dzionsko: Prawo i aktywny wypoczynek

Program dla okręgu nr 10: Męczenników Oświęcimia od 1 do 39 Kilińskiego, Długa (numery nieparzyste), Szymały od 1 do 16, Podchorążych,  Krzywa od numeru 2 do 21, Śródmiejska od numeru 3 do 32b, Plac Jana Pawła II.

  • podjęcie działań mających na celu uregulowanie stanu prawnego drogi wewnętrznej pomiędzy ulicami: Śródmiejską oraz Krzywą, a następnie przeprowadzenie kompleksowego remontu nawierzchni wraz z budową oświetlenia ulicznego,
  • kompleksowe przeprowadzenie remontu nawierzchni ulicy Podchorążych, z szczególnym uwzględnieniem ciągów pieszych (podjazdów do posesji)
  • poprawa estetyki w okolicy placu Letochów w zakresie zieleni miejskiej,
    poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu pl. Letochów i ul. Zejera poprzez zmiany organizacji ruchu drogowego,
  • wytyczenie ścieżki rowerowej w ciągu ul. Męczęników Oświęcimia i ul. Szymały celem poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu,
  • podjęcie działań mających na celu przebudowę chodników w ciągu dróg powiatowych, szczególnie wzdłuż ul. Długiej,
  • doprowadzenie do zwiększenia patroli policji w ścisłym centrum miasta,
  • podjęcie rozmów w sprawie wprowadzenia zabezpieczeń wysypu odpadów śmieciowych przy ul. Śródmiejskiej, co umożliwi korzystanie z śmietników wyłącznie mieszkańcom ul. Śródmiejskiej.

Dawid Dzionsko (z lewej) na obchodach 11 listopada 2013.
Dawid Dzionsko (z lewej) na obchodach 11 listopada 2013.

Urodzony dnia 30 lipca 1985r. w Radzionkowie, gdzie ukończył zarówno szkołę podstawową jak i średnią tj. Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich. Posiada wykształcenie wyższe prawnicze, które zdobył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji (kierunek Prawo). W roku 2014 złożył z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy na jednej z aplikacji prawniczych. Odbył wiele szkoleń związanych z prawem administracyjnym jak i spółek handlowych. Członek Zarządu Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego.

Swoją karierę zawodową rozpoczął już w czasie studiów od stażu w Prokuraturze Rejonowej w Tarnowskich Górach, gdzie posiadał realną możliwość wykorzystania świeżo zdobytej wiedzy prawniczej. Następnie przez szereg lat zdobywał cenne doświadczenie zawodowe jako pracownik administracji samorządowej. Jego ostatnim miejscem pracy w tym charakterze był Urząd Miasta Katowice Wydział Geodezji – Referat Postępowań Administracyjnych. Aktualnie nieprzerwanie od ponad trzech lat pracuje i rozwija swoje umiejętności w zakresie stosowania prawa w jednej z katowickich kancelarii.

Pamiętne koncerty rockowe z udziałem TURBO
Pamiętne koncerty rockowe z udziałem TURBO

Jego życie rodzinne od zawsze związane jest z Radzionkowem, natomiast sfera zawodowa aktualnie wiąże się z miastem Katowice. Ponad rok temu założył własną rodzinę, którą tworzy wraz z żoną Patrycją. Oboje dzielą swoje pasje prawnicze jak i zamiłowanie do aktywnego wypoczynku o każdej porze roku (pływanie, snurkowanie, trekking, bieganie, snowboard) oraz podróży w nieznane z mapą i przewodnikiem w ręku. Pasjonat dobrej książki jak i mocniejszego brzemienia – w czasach licealnych był gitarzystą w zespole Moonstone, z którym wiele razy występował podczas koncerótw charytatywnych na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. W późniejszym czasie jeden z pomysłodawców i organizatorów koncertu „Dobry ROCK Europo” (2011r.) w Radzionkowie.


Dzionsko DawidPełniąc funkcję Radnego Rady Miasta Radzionków pragnę wykorzystać nabytą wiedzę prawniczą jak i doświadczenie zawodowe zdobyte w jednostkach samorządu terytorialnego mając na względzie interes społeczny mieszkańców Radzionkowa. Wśród priorytetów obecnej kadencji pragnę wymienić m.in. poprawę w pozyskiwaniu środków zewnętrznych służących rozwojowi miasta, promocję terenów inwestycyjnych, rozwinięcie współpracy miasta z policją w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców jak i utworzenie żłobka w Radzionkowie.

Najważniejszy jest człowiek – dlatego mandat radnego Rady Miasta jest tak istotny. Wiąże się z nim ogromna odpowiedzialność, i jestem przekonany, że dzięki posiadanym kompetencjom, pracowitości a przede wszystkim współpracy z mieszkańcami Miasta Radzionków jestem wstanie zrealizować wszystkie zamierzone cele.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.