Małgorzata Janota: poprawa komunikacji z Górką

Kandydatka do Rady Miasta z okręgu nr 11, ulice: Św. Wojciecha od nr 2 do nr 25A, Śródmiejska od nr 1A do nr 1D,. Kopernika od nr 17 do nr 28, ul. Plebiscytowa,. Górna, Zejera, Magnoliowa, Gałczyńskiego, Księżogórska, Cmentarna, Lompy, Grunwaldzka, Wielkopolska, Jaśminowa, Góra Powstańców Śląskich, Stolarska, Studzienna, Grzybowa.

  • Najważniejszy problem Górki to poprawa bezpieczeństwa dojścia i dojazdu do tej części Radzionkowa, zwłaszcza od strony centrum miasta.
  • Wskazane byłoby wystąpienie do kolei o budowę ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż torów kolejowych.
  • W rejonie Parku na Księżej Górze trzeba uporządkować ciągi komunikacyjne, zwłaszcza przy dojeździe do kąpieliska.
  • Wśród mieszkańców Radzionkowa narasta poczucie zagrożenia – niezbędne jest rozbudowanie monitoringu miejskiego, zwłaszcza w okolicach szkół.
  • Wskazane byłoby również zwiększenie liczby patroli Policji.
  • W Radzionkowie brakuje działek pod budowę domów jednorodzinnych, przynajmniej część gruntów gminnych, które jeszcze nie zostały wyprzedane, powinna być przeznaczona na ten cel – gmina powinna zadbać o wytyczenie odpowiednich działek i ich uzbrojenie.

Małgorzata Janota (51 lat): jestem mężatką, matką trzech dorosłych córek. Od urodzenia mieszkam w Radzionkowie. W 1986 roku uzyskałam tytuł magistra prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Moje doświadczenia zawodowe to praca w urzędzie państwowym, a następnie prowadzenie własnej firmy. Działam społecznie w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, gdzie pełnię funkcję prezesa Zarządu Oddziału im. Stefana Lachowicza w Bytomiu.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.