Karol Majewski: mówię NIE budowie nowych marketów

Średnia, Jaracza, Południowa, Sikorskiego, Kużaja od nr 72A do nr 74D, ks. Pawlaka, Objazdowa, Strzelców Bytomskich.
  • Chcę podjąć działania mające na celu rewitalizację terenów zielonych na obszarze całej Rojcy, ze szczególnym uwzględnieniem terenów zielonych znajdujących się za cmentarzem oraz Planty.
    Rewitalizacja terenów zielonych na Rojcy jest bardzo potrzebna wszystkim mieszkańcom, ponieważ staliśmy się przemysłową częścią miasta, gdzie między innymi wybudowano oczyszczalnie ścieków.
  • Zadbam o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców poprzez kompleksowe wyremontowanie chodników między innymi na ulicy: Sikorskiego, Skotnickiej, ks. Pawlaka oraz Objazdowej. Ważnym elementem bezpieczeństwa dla najmłodszych mieszkańców Rojcy jest uporanie się z coraz to większym natężeniem ruchu na ulicy Kużaja oraz Zofii Nałkowskiej, dlatego jako Inicjatywa Mieszkańców Rojcy proponujemy przedłużenie ulicy Nieznanego Żołnierza aż do obwodnicy piekarskiej.
  • Dla każdego z nas ważne są połączenia komunikacji miejskiej, dlatego należy poprawić częstotliwość linii autobusowych 73, 173, aby kursowały one częściej.
  • Obecnie Rojca jest „pustynią kulturalną”, którą należy jak najszybciej przekształcić w jeden z ośrodków kultury oraz zadbać o sferę sportu, dlatego też podejmę starania mające na celu utworzenie ścieżek rowerowych na wytyczonym szlaku byłej kolei wąskotorowej.
  • Ważnym elementem rozwoju Rojcy są małe rodzinne firmy, które dziś wypierane są z rynku przez markety oraz inne większe sieci, dlatego mówię NIE budowie nowych marketów na terenie Radzionkowa.

Proponujemy przedłużenie ulicy Nieznanego Żołnierza aż do obwodnicy piekarskiej.
Proponujemy przedłużenie ulicy Nieznanego Żołnierza aż do obwodnicy piekarskiej.

Karol Majewski: od urodzenia mieszkam w Radzionkowie – Rojcy. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie, rozpocząłem studia na Uniwersytecie Śląskim – Wydział Nauk Społecznych, zdobywając tytuł licencjata politologii. Obecnie kontynuuję studia magisterskie. Od najmłodszych lat udzielałem się społecznie w naszym mieście Radzionkowie. W latach 2009-2011 byłem Radnym Młodzieżowej Rady Miasta oraz jej Przewodniczącym. W Młodzieżowej Radzie Miasta poznałem samorząd „od kuchni”. Brałem udział w I edycji programu Akademia Liderów Windsor, która była organizowana przez Stowarzyszenie Projekt Śląsk.

W wyborach samorządowych razem z pozostałymi kandydatami na radnych Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego stworzyliśmy grupę Inicjatywa Mieszkańców Rojcy, która ma walczyć o rewitalizację nie tylko infrastrukturalną tej części Radzionkowa, ale także o przywrócenie aktywnego życia społecznego i zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Rojcy. Rojca zasługuje na lepsze traktowanie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.