Ludomir Pawłowski: rondo zamiast niebezpiecznego skrzyżowania na Szymały

Kandydat do Rady Miasta z okręgu nr 6, ulice: Gwarków od nr 2 do nr 50, Lipoka, Męczenników Oświęcimia od nr 37 do nr 62, Szwallenberga, Stypy, Windera, Mazura, Ogiermana, Krasickiego, Szymały od nr 17 do 103, Pod Lipami, Gajdasa, Sienkiewicza, Unii Europejskiej.

Jeśli uzyskam Wasz mandat zaufania chciałbym przede wszystkim mieć rzeczywisty kontakt z mieszkańcami poprzez dyżury w biurze radnego, które powstanie w naszym okręgu. Chciałbym zadbać o najpilniejsze sprawy do załatwienia w naszym okręgu.
Do nich w szczególności zaliczam:

  • uporządkowanie stanu prawnego kruszganków, popularnych gonków do wyremontowania,
  • remont chodników i dróg (przy współpracy z władzami powiatu)
  • stworzenie ścieżek spacerowo – rowerowych tak jak w dużych miastach
  • dbanie o czystość
  • budowa ronda zamiast niebezpiecznego skrzyżowania ulic Szymały, Szwallenberga i Unii Europejskiej
  • wspieranie działań na rzecz pozyskania środków na tzw. termomodernizację budynków mieszkalnych.

Ludomir Pawłowski (63 lata): od 57 lat jestem związany z Radzionkowem, zawsze – bezpartyjny. Przez lata pracy zawodowej realizowałem się w górnictwie pracując w KWK „Powstańców Śląskich”, gdzie między innymi zajmowałem się szkoleniem młodzieży. Obecnie jestem emerytem udzielającym się społecznie w lokalnych klubach sportowych działających na terenie powiatu tarnogórskiego, angażuję się w organizację corocznej Barbórki.


W demokratycznym kraju kandydować wolno każdemu. Ocena kandydatów należy rzecz jasna do wyborców.
Chciałbym podać kilka wskazówek, kryteriów do ich oceny. Funkcja radnego wbrew temu, co mówią niektórzy, jest bardzo ważna pod warunkiem, że będzie on twórczo aktywny. Nawet najlepszy burmistrz wszystkiego sam nie wymyśli. Krytyczne uwagi radnych, ich pomysły mogą przysłużyć się miastu. To radni mają, a przynajmniej powinni mieć bliski kontakt ze swoimi wyborcami i przekazywać burmistrzowi lub jego służbom wnioski i uwagi mieszkańców.
Dlatego przy ich wyborze kierujmy się tym, co dana osoba zrobiła już dla miasta, dla swoich sąsiadów, oceńmy czy jest w stanie poświecić swój wolny czas dla miasta. Czy udźwignie ciężar odpowiedzialności za sprawy miasta, czy jest w stanie coś dać naszej wspólnocie…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.