„Radzionkowskie Rody” – premiera książki

IMG_7777W chłodny deszczowy wieczór 23 października 2014 r. w Centrum Kultury „Karolinka” miała miejsce premiera długo oczekiwanej książki „Radzionkowskie Rody” Na uroczystość stawiły się wszystkie opisywane rodziny, bliscy znajomi oraz mieszkańcy chcący zobaczyć, teraz po premierze można spokojnie o tym powiedzieć „społeczno – kulturalne wydarzenie roku”. Cała uroczystą część premiery poprowadził Paweł Bomba – Przewodniczący RTSK. Serdecznie podziękowania zostały skierowane do Pani Marii Kielar – Czapla – autorki książki, która od ponad czterech lat spisywała pasjonujące historie radzionkowskich rodzin. Obecnie praca jest kontynuowana, więc w tym miejscu już zapewniamy, że powstanie II tom „Radzionkowskich Rodów”
IMG_7771Cała uroczystość została uświetniona muzycznym występem Rodziny Ciecieręga, którzy w dobrym rytmie zaprezentowali swoje autorskie utwory wszystkich zgromadzonym na sali. Ogromne wyróżnienie spotkało również pozostałe osoby, dzięki którym powstała książka Pani Elżbiecie Kulej – autorce szaty graficznej książki oraz Pani Joannie Bojczyk – polonistce oraz redaktorowi Głosu Radzionkowskiego Grzegorzowi Bylica.  Również najstarsi bohaterowi obecni na uroczystości zostali wyróżnienia, Paweł Bomba wraz z Marią Kielar – Czapla złożył gratulację Pani Marii Górnickiej i Pani Alfred Gediga. 
IMG_7827

 

W imieniu bohaterów książki głos zabrał Dr Jan Wrodarczyk, który podzielił się swoją refleksją nt. książki i życia społecznego w Radzionkowie.

 

 

 
Każda rodzina otrzymała swój egzemplarz książki w którym znalazła się później IMG_7858dedykacja samej autorki.

 

 

 

 

Warto podkreślić, że książka o radzionkowskich rodzinach wydana przez Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne ukazała się w „Roku Rodziny”.\

IMG_7783Tym cenniejsza jest ta pamiątka dla wielu rodzin, którzy nie kryli swojego wzruszenia oglądając na dużym kinowym ekranie swoje archiwalne zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po części oficjalnej wszyscy udali się na rozmowy do restauracji Figaro za co dziękujemy Rodzinie Machoniom.

 

W II części tego rodzinnego wieczoru Paweł Bomba zaprezentował się jako kandydat na Burmistrza Miasta Radzionków.

IMG_7811W bardzo krótkim przemówieniu przekazał radzionkowskim rodzinom jakie będą jego priorytety jak człowieka zarządzającego Miastem. Do tych najważniejszych należało niewątpliwie jasna deklaracja, że Urząd Miasta będzie dla Mieszkańców a jako burmistrz chce być blisko ludzkich spraw a nie sprawować tej odpowiedzialnej funkcji z fotela. Przyszłość naszego miasta i życia jego mieszkańców będzie zależała od „jakości” jaka będzie ze strony organu wykonawczego oraz Rady Miasta Radzionków. Zaprezentowali zostali również kandydaci na radnych w poszczególnych okręgach wyborczych. Zespół samorządowy, który został zaprezentowany jest gotowy wziąć pełną odpowiedzialność za przyszłość naszego miasta.

IMG_7825Osoby z ogromnym doświadczeniem zawodowym predysponującym do pełnienia funkcji radnego, oraz zróżnicowanym wykształceniem, co pozwoli na umiejętne zajęcie się wieloma aspektami życia w naszym mieście są gotowe do Waszej dyspozycji. Już niebawem odwiedzą radzionkowskie rodziny, gdzie będą chcieli zaprezentować swoje sylwetki oraz potwierdzić gotowość do współpracy. Przyjmijcie ich, zapytajcie o to co dla Was jest ważne.

Wszystkie osoby zainteresowane zakupem książki „Radzionkowskie Rody” będą mogły to uczynić w każdą środę od godziny 18 do 19:30 w radzionkowskiej remizie przy ulicy Świętego Wojciecha 15. Już niedługo książka będzie do nabycia w radzionkowskich punktach usługowo – handlowych o czym będziemy informować za pośrednictwem rtsk.pl, naszego facebooka oraz pod adresem e-mail: glosradz@interia.pl.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.