Krzysztof Banek: Lepsze życie w naszym mieście

Krzysztof Banek o swojej misji w samorządzie: Jestem nastawiony na współpracę, oraz aktywizację mieszkańców na rzecz wspólnych projektów jak np. wprowadzenie budżetu obywatelskiego w naszej małej ojczyźnie. Musimy wspólnie zadbać o zabezpieczenie społeczne i bezpieczeństwo w Radzionkowie. Ochrona zdrowia musi być na wysokim poziomie zarówno dla młodych jak i starszych mieszkańców. Miasto musi wykorzystać wielką szansę jaką daje unijna perspektywa finansowa 2014-202 tu bardzo liczy się doświadczenie w tym obszarze. Rozpoczęte projekty chcę kontynuować. Musimy budować odpowiednie relacje z potencjalnymi inwestorami, dzięki którym będziemy wspierać tworzenie nowych miejsc pracy oraz budować solidny budżet miasta. Będę dążył do budowy II części obwodnicy radzionkowskiej, projekt ten uważam za strategiczny. Jestem za powstaniem stadionu sportowego. Ważnym tematem jest brak wystarczającej ilości mieszkań komunalnych a te, które są powinny być na odpowiednim poziomie. Jeśli dobrze dbamy o wizerunek miasta, to nie zapominajmy o parku przy CK „Karolinka”, który zasługuje na nowe oblicze. Chcę skupić jeszcze bardziej swoją uwagę na skomunalizowaniu tych ganków w mieście, które jeszcze nie mogą być wyremontowane. Szkoła Podstawowa nr 1 również zasługuje na więcej, są potrzebne remonty i modernizacja boiska. W mijającej mojej krótkiej kadencji postawiłem na kontakt i współpracę z mieszkańcami, teraz również tak będzie bo tego Państwo oczekujecie. Wspólnie z pozostałymi radnymi zadbam o najpilniejsze potrzeby mieszkańców, nie tylko mojego okręgu, ale i całego miasta.

Krzysztof Banek (30 lat): jest kawalerem, rodowitym mieszkańcem Radzionkowa. Wychował się w tradycyjnej śląskiej rodzinie, gdzie rodzice przekazali mu najważniejsze wartości: wiara, rodzina, praca. Absolwent SP1 i Zespołu Szkół Techniczno – Humanistycznych w Radzionkowie. Swoją naukę kontynuował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uzyskując tytuł magistra politologii – specjalność polityka samorządowa. Pracę magisterską obronił z tematyki funduszy europejskich na rynku pracy. W 2012 roku ukończył prestiżową XX Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego – program prof. Zbigniewa Pełczyńskiego z Oxfordu, który jeszcze bardziej ukierunkował jego działalność w samorządzie. Jest również absolwentem Międzynarodowych Studiów Coachingu oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich w zakresie zarządzania. Zawodowo był związany przez 9 lat z tarnogórskim Urzędem Pracy pełniąc funkcję inspektora, zaś obecnie pracuje w firmie konsultingowej, gdzie na stanowisku głównego specjalisty odpowiedzialny jest za kontakt z kluczowymi klientami oraz pozyskiwanie środków unijnych.

W działalności społecznej związany jest z Radzionkowskim Towarzystwem Społeczno Kulturalnym, Fundacją im. S. Batorego, Fundacją DKMS oraz z Kampanią Społeczną Dawca.pl. W marcu 2012 r. został wybrany Radnym Rady Miasta Radzionków, jest członkiem Komisji Finansów i Rozwoju Miasta. Zwolennik inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców, współorganizator społecznej akcji na rzecz pozyskania przez gminę środków na likwidację niskiej emisji oraz obniżenia opłat za śmieci. Jako pierwszy radny otworzył swoje biuro radnego w okręgu oraz uruchomił usługę e-radny na krzysztofbanek.pl Wolny czas spędza aktywnie, interesuje się również historią oraz ochroną zdrowia.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.