Radzionków – to my mieszkańcy!

16 listopada będziemy mieli możliwość dokonania wyboru Burmistrza Miasta oraz Radnych. To ważmy dzień dla naszej radzionkowskiej demokracji, to ważny dzień dla przyszłości Radzionkowa, bo Radzionków to my – mieszkańcy. Dlatego warto wziąć udział w wyborach. Do tego gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców naszego miasta. Udział w wyborach jest niezbywalnym naszym prawem więc korzystajmy z tego prawa. Jako kandydat na Burmistrza Radzionkowa proszę abyście oddali swój głos na kandydatów Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego i na moją osobę.

Ja i nasi kandydaci bierzemy pełną odpowiedzialność za przyszłość Radzionkowa. Zespół samorządowy, który stworzyliśmy budowany od wielu miesięcy, jest gruntownie przygotowany do pracy na rzecz Miasta i jego mieszkańców; to ludzie wykształceni, doświadczeni, kompetentni i konsekwentni w działaniu. To ludzie, którzy szanują nasze najcenniejsze wartości: wiarę, rodzinę, przywiązanie do naszej „małej ojczyzny”, mają szacunek dla ludzi i szacunek do pracy. Nie działają koniunkturalnie i dla siebie. Dla naszego zespołu, który prosi o Wasze poparcie liczy się przede wszystkim Radzionków i potrzeby jego mieszkańców.

Będziemy dążyć do gospodarczego i społecznego rozwoju, takiego rozwoju, w którym najważniejszy będzie mieszkaniec naszego miasta. Nasze podstawowe założenia programowe to:
1.Budżet obywatelski w wysokości 2 mln zł
2.Ograniczenie niskiej emisji
3.Inicjatywa obywatelska mieszkańców – grupa 100 mieszkańców będzie miała prawo do wniesienia projektów uchwał pod obrady Rady Miasta
4.Rozwój budownictwa mieszkaniowego
5.Inwestycje w infrastrukturę , uzbrojenie terenów pod inwestycje, które dadzą miejsca pracy
6.Budowa kompleksu sportowego – wielofunkcyjnego stadionu
7.Rozwoj i wsparcie lokalnej przedsiębiorczości. Utworzenie organu doradczego. Ulgi inwestycyjne dla inwestorów
8.Reaktywowanie Młodzieżowej Rady Miasta i utworzenie Rady Konsultacyjnej Seniorów
9.Pełna opieka zdrowotna, także specjalistyczna dla mieszkańców w Rad Med. Sp. z o.o
10. Zrównoważony rozwój bez przywilejów dla grup zawodowych i społecznych
11. Poprawa życia mieszkańców Rojcy m.in. ul.Wandy, Lawendowej, Hugona
12. Edukacja i kultura – wspieranie i rozwój
13.Realizacja II i III etapu budowy obwodnicy tzw. Unii Europejskiej
14.Organizacje pozarządowe – przywrócenie równowagi we współpracy
15.Konsultacje lub referenda w kluczowych sprawach dla rozwoju i funkcjonowania miasta.

Wspólnie powinniśmy budować porozumienie dla Radzionkowa, budować pomyślną przyszłość miasta, dynamizować jego gospodarczy i społeczny rozwój! Mieszkańcy Radzionkowa, jestem przekonany, że nadszedł czas na nowe otwarcie, czas na zmiany, nasz czas… Proszę więc o oddanie głosu na naszych kandydatów: Andrzeja Justa, Karola Pietrygę, Karola Majewskiego, Erharda Reissa, Piotra Niebylskiego, Małgorzatę Janotę, Adama Sznajdera, Bogdana Lipińskiego, Piotra Ryrkę, Marzenę Michalską, Aleksandra Burakiewicza, Ludomira Pawłowskiego, Łukasza Bystrzanowskiego, Dawida Dzionskę, Krzysztofa Banka.

Paweł Bomba
kandydat na Burmistrza Radzionkowa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.