STANOWISKO RTSK

W SPRAWIE TRYBU KONSULTACJI SPOŁECZYCH ORAZ MERITUM PROJEKTU UCHWAŁY RM ws. ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw w sprawie trybu ustalenia przez Burmistrz Radzionkowa konsultacji społecznych w sprawie podwyżek stawek opłat za wywóz śmieci.
Zdecydowanie także sprzeciwiamy się projektowi uchwały podpisanej przez Burmistrza Miasta pod nazwą: „w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności” i przedłożonemu Radzie Miasta Radzionków. Projekt zostanie zgłoszony do procedowania w poniedziałek 15 grudnia.
Sprzeciwiamy trybowi konsultacji społecznych, Burmistrz miasta ustalił czas tych konsultacji między 8 a 10 grudnia – do godziny 14.00. To jest okres niewystarczający, aby szczegółowo sprawę zbadać, dokonać wymiany poglądów i zgłosić ewentualne wnioski. Oczekujemy uchylenia stanowiska Burmistrza w sprawie terminu konsultacji.

Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt braku jakiejkolwiek argumentacji przemawiającej za podwyżkami stawek opłat za wywóz śmieci. W uzasadnieniu projektu uchwały o podwyżkach nie ma żadnych wyliczeń, symulacji i próby faktycznego uzasadnienia – na jakich przesłankach propozycje podwyżek zostały skonstruowane. Wiadomo jedynie, iż stawki mają wzrosnąć o ok. 54 i 33 procent, czyli wynosić będą: 16 zł. za odpady niesegregowane i 10 zł za segregowane wobec poprzednich: 12 zł i 6,50 zł.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się takiemu trybowi uchwalania ważnych społecznie aktów prawa miejscowego.

Zarząd RTSK

1 komentarz

  1. I znowu ludzie dali się nabrać, jezeli po wyborach chcą podnieść opłaty za smieci??? poprzednio jak wygrali powiedzieli, że jednak nie będą budować stadionu… a znów dostali 80% głosów tracąc tylko 3 miejsca w radzie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.