Na Europejskiej. CZAS NA RONDO!

RondoWłaściwie, coraz mniej możemy narzekać na nasze drogi; sporo ich ostatnio przybyło,żal jednak, że ślimaczy się sprawa budowy drugiego odcinka obwodnicy miejskiej:Długa – Knosały, szkoda bo jest sprawa ważna dla rozwoju miasta, może to być przecież trakt na miarę ulicy Unii Europejskiej. Nie o tym chciałem pisać, problem jaki zauważają mieszkańcy dotyczy ruchliwej ulicy Unii Europejskiej.

Miejsce to staje się naprawdę niebezpiecznym problemem, ktoś nie pomyślał o bezpieczeństwie mieszkańców. Projektanci oraz władze miasta przez ostatnie 8 lat nic nie zrobili w kwestii rozwiązania tego problemu. Do ilu kolizji (wypadków) ma jeszcze dojść żeby dotarło to wreszcie do włodarzy miasta?
Skrzyżowanie ulicy Europejskiej i Szymały woła o jakieś rozwiązanie!
Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do jakiegoś zdarzenia drogowego, widoczność nie jest najlepsza, a w dni targowe przechodzą tamtędy setki ludzi. Aż się prosi o… rondo, dziś powszechnie stosowany środek dla zwiększenia bezpieczeństwa drogowego. Potrzeba do tego odrobinę dobrej woli. Jako radny będę do tego gorąco przekonywał radę miasta oraz burmistrza. Całą operacja wymaga niestety odkupienia części działek od firm usytuowanych przy skrzyżowaniu, miasto bezmyślnie sprzedało bowiem całość terenu nie planując możliwości efektywnego wykorzystania skrawka po obu stronach ulicy. Czas więc na opamiętanie! Kiedyś, myślało się o sygnalizacji świetlnej, to także jest jakieś rozwiązanie problemu, jednak rondo, chociaż droższe w realizacji, wydaje się funkcjonalniejsze|
i bezpieczniejsze we wskazanym na wstępie miejscu.
Ludomir Pawłowski,
radny miasta Radzionkowa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.