Mało inwestycji, ale spore obietnice

herbTen rok nie będzie obfitował w spektakularne inwestycje w Radzionkowie – nie pozwala na to stan budżetu miasta, który w poprzednich dwóch latach został mocno nadszarpnięty. Na dodatek trzeba będzie pieniędzy na sprostanie chęci sięgania po środki unijne w nowej perspektywie funduszowej. Czekają więc nas nowe kredyty.


Obecnie przystąpiono do remontu …jednego mieszkania socjalnego oraz porządkuje się park przy „Karolince”. Będą prowadzone bieżące remonty dróg gminnych, drobne roboty wodno – kanalizacyjne a także niewielkie pracy przy Ogrodzie Botanicznym na Księżej Górze.
Rozpoczęto prace nad przygotowaniem przetargu na wykonanie Reymonta, i Słowackiego i fragmentu Pietrygów w ramach tak zwanych „schetynówek”. W tym roku droga ta będzie musiała być zbudowana, bowiem okres rozliczeniowy „schetynówek” to właśnie rok… Potem pieniądze z MSW przepadają. To będzie największa budowa 2015 roku. Jest jeszcze sprawa rewitalizacji ciągu „familoków” w Rojcy przy ul. Kużaja i ich okolic. Przypominamy, iż duże pieniądze, ponad 100 mln euro w ramach OSI – Obszarów Strategicznej Interwencji przyznane zostały Bytomiowi, jak to określono – na rewitalizację. Przy okazji, udało się 5 milionów euro załatwić na „Hugona”, takie były przynajmniej obietnice minister Bieńkowskiej. Na razie, wedle urzędu marszałkowskiego, nic w tej materii się nie zmieniło; 20 milionów złotych na ten skrawek Rojcy to gratka, byle by je sensownie wykorzystać… AB

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.