Słów kilka…

Dni stają się coraz dłuższe – widać ślady zbliżającej się wiosny. W 2010 roku widziałem bardzo interesującą wizualizację „Błoni Rojczańskich może Radzionkowskich”. Zespołu sportowo – rekreacyjnego, który powinien znajdować się pomiedzy ulicą : Skotnicką a Kościołem i Zespołem Szkół Podstawowo – Gimnazialnych w Rojcy. Z tego opracowania został niewiele, jedynie w 2014 roku ( Wybory) powstało „Miasteczko rowerowe” przecinajace ten teren na dwie połowy uniemożliwiając wprowadzenie poprzedniej koncepcji. Ale chwała i za to przynajmniej dzieci maja gdzie trenować bezpieczną jazdę.
Może w tym roku czas zadbać o prostokąt pomiędzy ul. Pawlaka – Skotnicką – Sikorskiego a ZSP-G, mieszczą się tam trzy dróżki przecinające ten terem pomiedzy ZSP-G a ulicą Skotnicką. Obecnie znajduje się tam JEDNA ławka. Wydaje mi się, że zasadnym byłoby umieszczenie przynajmniej po dwie ławki, przy każdej z dróżek aby matki z dziecmi i emeryci mieli gdzie odsapnąć.
xxx
Przed wyborami 2014 roku w newralgicznych miejscach Radzionkowa – mogłem obserwować Pracowników MOSiR, którzy usuwali zaległości które zbierały się latami: (udrażniali chodniki, które przez lata stały sie nie „przechodnie” – zdążyły zarosnąć trawą, usuwali odpady z terenów zielonych itp.) W poniedziałek po raz pierwszy jak mieszkam przy cmentarzu (ok 10 lat) w Rojcy – sprzatali odpady wokół, które zbierały się latami a odwiedzajacy nasz cmentarz goście mogli podziwiać przez płot. W trakcie rozmowy wynikło że za miesiąc zostana zlikwidowani z powodu braku srodków.
Stać nas na: „Ogród botaniczny, Muzeum Deportacji itp.” a nie stać nas na czterech pracowników, którzy powodują że w Radzionkowie jest po prostu przyjemniej a przy okazji cztery rodziny „Radzionkowskie” mają za co żyć.
Piotr Niebylski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.