25 lat polskiej samorządności – 25 lat Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego – spotkanie przyjaciół

sw-wojciechPonad 100 osób uczestniczyło w jubileuszowym spotkaniu zorganizowanym, w pięknie udekorowanej sali restauracji „U Letochy”, przez Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne – w swe 25 urodziny…

W spotkaniu uczestniczyli byli i obecni członkowie RTSK, sympatycy, przedstawiciele innych organizacji pozarządowych, a także m.in. poseł Tomasz Głogowski, radna wojewódzka Barbara Dziuk, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Gustaw Jochlik – pierwszy burmistrz po restytucji Radzionkowa, przedstawiciele władz miasta z Gabrielem Toborem, Przewodniczącym Rady Miasta Radzionków Dariuszem Wysypołem, Sekretarzem Miasta Rudolfem Sobczykiem; byłym dziekanem Wydziału Prawa UŚ. Zygmuntem Toborem, jednym z założycieli RTSK; honory gospodarza pełnił Paweł Bomba, Przewodniczący RTSK.

Hasłem spotkania była samorządność, bo przecież historia Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego z walką o wolny Radzionków, a potem pierwszymi latami wolności jest z naszym Stowarzyszeniem niezerwanie związana. O historii RTSK mówił Paweł Bomba, który nieprzerwanie do 25 lat prowadzi tę organizację, i miał bezpośredni wpływ na odzyskanie samorządności Radzionkowa. O idei samorządności w Polsce po 1989 roku oraz procesie odzyskiwania jej przez nasze miasto, mówił zaś Karol Pietryga, przedstawiciel młodego pokolenia ludzi RTSK, nasz radny miejski.
W części artystycznej koncertował doskonały Kwartet Bramy Morawskiej, dając wiele wzruszeń i emocji; mogliśmy usłyszeć największe i najbardziej znane przeboje muzyki operetkowej, operowej, musicalowej i rozrywkowej

xxx
W imieniu Zarządu RTSK serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom naszego Jubileuszowego spotkania za przyjęcie zaproszenia i udział. Dziękuję za złożone życzenia. Szczególnie dziękuję władzom naszego miasta: Burmistrzowi Miasta dr Gabrielowi Toborowi ,Przewodniczącemu RM Dariuszowi Wysypołowi i Sekretarzowi Miasta Rudolfowi Sobczykowi. Dziękuję pomysłodawcom i twórcom RTSK i Gminy Radzionków – za determinację, wkład pracy i poświęcenie dla idei restytucji Radzionkowa. Dziękuję również mieszkańcom miasta i organizacjom pozarządowym – za wieloletnią współpracę.
Paweł Bomba

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.