Ruch Radzionków przegrał baraż!

herb_Ruch_RadzionkowW rewanżowym meczu barażowym o awans do III ligi drużyna Ruchu Radzionków uległa na własnym stadionie drużynie LKS Bełk 3:1, co oznacza, że kolejny sezon piłkarze radzionkowskiego Ruchu spędzą w IV lidze.
Cel jakim był awans do klasy wyżej nie został zatem osiągnięty.

Nawet najwięksi pesymiści nie sądzili chyba, że takim wynikiem zakończy się niedzielne spotkanie.
Bardzo licznie zgromadzona publiczność na stadionie przy ul. Narutowicza przecierała oczy ze zdumienia, kiedy to po 25 minutach Ruch przegrywał już 2:0. Wówczas podopieczni Wojciecha Osyry potrzebowali do awansu czterech goli. Po przerwie na moment nadzieje na awans odżyły, kiedy to Patryk Cepek zdobył kontaktowego gola. Piłkarze Ruchu nie poszli jednak za ciosem, wręcz odwrotnie; najpierw czerwoną kartkę otrzymał Andrzej Buchcik, a wynik w 80 minucie spotkania ustalił Wojciech Rasek i to kibice z Bełku mogli świętować awans swojej drużyny do III ligi.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że na następny mecz tej rangi nie będziemy musieli czekać dłużej niż rok.

Ruch – LKS Decor Bełk 1:3 (0:2)
0:1 – Bysiec 21
0:2 – Olczak 25
1:2 – Cepek 63
1:3 – Rasek 80
Ruch Radzionków: Kucharski – Trzcionka, Dębski (61 Urbainczyk), Buchcik, Franiel, Sadowski (65 Zaborowski), Rocki, Dziewulski, Giesa, Cepek (84 Smoliński), Wojsyk.
Trener: Wojciech Osyra.
LKS Bełk: Łobaczewski – Semeniuk, Szary, Wybierek, Kaczmarczyk, Rasek (84 Słaby), Pieczka (84 Polak), Jasiczek, Glenc (59 Liszka), Bysiec (76 Stanek), Olczak.