Czy ktoś nad tym panuje?!

W mieście trwają, zakrojone na duża skalę prace modernizacyjne oraz budowlane związane z wymianą oświetlenia ulicznego na ledowe. Mają one zmniejszyć moc zainstalowanego oświetlenia o blisko 40 procent.

Jak rzekł podczas październikowej sesji rady miasta burmistrz – będziemy pierwsza gminą w kraju, która będzie miała słupy i lampy będące w jej posiadaniu. Ładnie brzmi, wszyscy chcą być pierwsi… Ale co z tego wynika? Co miało wyniknąć? Niestety, w BIP-ie miasta Radzionków nie znaleźliśmy już treści ogłoszenia o zamówieniu publicznym. Na razie wynika …bałagan, na co zwracają nam uwagę czytelnicy; np. na ulicy Sadowej mamy do czynienia z prawdziwym wysypem słupów, miejskich, Tauronu, prywatnych? Spotykamy las słupów – drewnianych, metalowych, betonowych, żelbetonowych,. Czyje są czyje? I po co tyle? Gęstwina przewodów w powietrzu, przedziwne konstrukcje, których raczej bać się trzeba i omijać z daleka, gdy pada. A jak nie pada, to podziwiać finezję konstruktorów i wykonawców – to prawdzie dzieła sztuki nowoczesnej. Czy ktoś nad tym panuje?! Zdjęcia nie oddają wrażeń. Na marginesie, gdzieś na zachód od Polski, dziś chowa się przewody w ziemi, jest kilka istotnych powodów, by tak działać; nie szkodzi, podgonimy Zachód za 20 lat…
Tak się dzieje w całym mieście, wygląda jakbyśmy się cofnęli do XIX wieku! Niezbędna jest pełna informacja o przebiegu przedsięwzięcia, panowie burmistrzowie! Radni RTSK będą interweniować!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.