Burmistrz Radzionkowa ” Nie ma możliwości zastąpienia słupów betonowych innymi”

2Trwa burza odnośnie wymiany oświetlenia ulicznego w Naszym mieście. Gdzie nie „przyłożyć ucha” tam mieszkańcy krytykują nie sam pomysł wymiany oświetlenia na ledowe, a sposób jego instalacji. Las słupów, ich różnorodność pozbawiona walorów estetycznych oraz lokalizacja często utrudniająca dojazd do posesji czy zasłaniająca widok z okna to główne powody, które oburzają mieszkańców Radzionkowa.

 

Zdumiewająca jest reakcja burmistrza Radzionkowa Gabriela Tobora, który wydaje się nie dostrzega problemu, na słuszne niezadowolenie mieszkańców z powodu „oszpecenia” ulic Radzionkowa, którą dał wyraz w odpowiedzi na interpelację Przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Wysypoła. Otóż w swojej interpelacji nr 131-2015  – http://www.radzionkow.bip.net.pl/?a=17241  radny Inicjatywy Obywatelskiej przekazuje bardzo liczne opinię mieszkańców, że zainstalowane słupy oświetleniowe na terenie ulicy Knosały i Sadowej wyglądają bardzo nieestetycznie i proszą o podjęcie decyzji o zastąpieniu betonowych słupów bardziej estetycznymi dostępnymi na rynku. W odpowiedzi burmistrza można przeczytać, że nie ma takiej możliwości, a samą formę odpowiedzi uznać za lekceważącą w stosunku do mieszkańców Radzionkowa – „…co do estetyki nowego oświetlenia, to jest to subiektywne odczucie każdego mieszkańca Radzionkowa i nie ma możliwości zastąpienia słupów betonowych innymi.”

Komentarz zostawiamy mieszkańcom.

Ps. Redakcja rtsk.pl i „Głosu Radzionkowskiego” prosi mieszkańców o przesyłanie drogą elektroniczną zdjęć z instalacji nowego oświetlenia ulicznego, które budzą u Państwa niezadowolenie i kontrowersje.

1 komentarz

 1. Nie można się dziwić mieszkańcom słusznej reakcji, jaka panuje teraz w Radzionkowie. Burmistrz chciał dobrze, ale mu nie wyszło, źle mu ktoś doradził.
  Bo jak można istniejącego słupa który jest dobry zastąpić zwykłym betonowym brzydkim słupem?
  Po co to było robione jak Miasto Radzionków miało dobre oświetlenie o które dbali i nie było żadnych problemów?
  Koło mojego przyjaciela jest ładny słup który wymieniali 2 lata temu ( chyba aluminium) a teraz stawia się naprzeciwko słupa brzydkiego betonowego? Ma to sens?
  Doradzają mu firmy, które chcą sprzedać swój produkt, więc tłuką do głowy, że będzie taniej i lepiej.
  Proszę nie opowiadać bzdur, że nie da się zastąpić słupa betonowego słupem ładniejszym np. aluminiowym. Czy Pan wie, co Pan mówi? Był na to ogóle jakiś projekt
  Nikt Panu nie doradził, że na takie bardzo duże zadanie jakim jest oświetlenie jest potrzeba bardzo dużo pieniędzy, wiedzy odnośnie eksploatacji sytemu oraz dobrze wykonanego projektu, gdzie nie kierujemy sie nie tylko obniżeniem energochłonności tak jak UE nam każe.
  Ale sa tez inne uwarunkowania, jakie trzeba spełnić takie jest wizualizacja, estetyka, inwentaryzacja, dobrze wykonany projekt oraz dobór właściwego sprzętu.

  Często zdarza się, że nie jest opłacalne po nawet 10 latach a nawet po 15 tak jak wielu myśli.
  Ale wyłoni ety z przetargu projektant który nie projektował nigdy oświetlenia więc to jego pierwsza robota zrobi wszystko żeby się opłacało.
  Żeby się opłacał to muszą być mała koszty inwestycyjne.
  I tego przykładem jest Radzionków. Wszystko.Wszystko jest źle przemyślane, no, ale cóż darmowa kasa z UE prawda?

  Dziwie się, bo już wiele jest gmin gdzie dzieje się podobnie i Władza nie przemyślała tego?

  Gratulacje dla władz Radzionkowa. Dla mnie jest to zadanie nr.1 pod katem najgorszego projekty oświetlenia drogowego w UE.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.