22 lutego – kolejne urodziny RTSK

Z okazji 18. rocznicy restytucji praw miejskich Radzionkowa, pragnę złożyć serdeczne gratulacje dla całego radzionkowskiego samorządu i wszystkich mieszkańców miasta.

1 stycznia 1998 roku, po ośmiu latach starań, Radzionków, który przez 23 poprzednie lata był dzielnicą Bytomia, odzyskał prawa miejskie. Starania o odłączenie Radzionkowa od Bytomia rozpoczęły się w lutym 1990 roku, gdy powstało Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Dziś, 22 lutego 2016 roku, nasze Stowarzyszenie obchodzi 26. rocznicę powstania. To my przez te lata wskazywaliśmy wpierw drogi do odzyskania podmiotowości miasta i radzionkowian integrując ich wokół idei samorządności, współtworzyliśmy wspólnotę obywatelską, która może służyć za wzór innym, potem tworząc zręby odzyskanej samorządności przez kolejne 18 lat czynnie uczestnicząc w pracach radzionkowskiego samorządu.

Dziś pragnę wszystkim ludziom RTSK zaangażowanym w tej proces, naszym sympatykom, mieszkańcom Radzionkowa podziękować za uczestnictwo w tym dziele. To dzięki Wam miasto dziś zmienia się, ma tę szansę, w dużej części szanse swe wykorzystuje. Bez Was nie byłoby to możliwe… Dziś jesteśmy dumni ze swego miasta – i Wy możecie być dumni z siebie, bo każdy z Was swą cegiełkę w tę budowlę włożył… Dziękuję za to życzę szczęścia osobistego i urzeczywistnienia wizji naszego miasta na miarę naszych możliwości i ambicji…

Paweł Bomba

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.