Rząd chce wprowadzić dwukadencyjność

Prawo i Sprawiedliwość, partia rządząca w Polsce, zamierza wprowadzić w życie swój postulat z kampanii wyborczej dotyczący ograniczenie liczby kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów do dwóch. Minister MSWiA Mariusz Błaszczak podkreślił,  że” taka zmiana jest korzystna, ponieważ powoduje rozmontowanie lokalnych układów, które są niezwykle silne, szczególnie w Polsce lokalnej, gdzie nie ma mediów, a jeżeli już są, to te media lokalne są uzależnione od wójta, burmistrza, prezydenta, bo ogłoszenia są tam publikowane”. Dodał również że „chodzi o to, żeby wybory były rzeczywistymi wyborami, a nie tylko głosowaniem”.

Ponadto rząd planuje wprowadzić zmiany techniczne w sposobie głosowania, poprzez zastąpienie obecnych urn przeźroczystymi, zamontowanie kamer w lokalach wyborczych oraz liczenie głosów przez wszystkich członków komisji, a nie jak do tej pory w podgrupach.

1 komentarz

  1. Bardzo dobrze. Ile maksymalnie może porządzić pan Tobor? Niestety aż do 2026 r. z tego co zrozumiałem, bo dwukadencyjność ma byc liczona od 2018.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.