Podpisy pod petycją ws. ronda

Od 1 lutego Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne rozpoczyna zbiórkę podpisów pod petycją do Urzędu Miasta Radzionków w sprawie budowy ronda  na skrzyżowaniu ulic: Szymały, Schwallenberga i Unii Europejskiej. Petycja ta powstała z inicjatywy radnego RTSK pana Ludomira Pawłowskiego.

Zachęcamy mieszkańców Radzionkowa do składania podpisów u przedstawicieli RTSK w swoich okręgach, bądź w każdą środę w Remizie o godz. 18:00 (wejście po schodach od podwórka) podczas cotygodniowych spotkań Towarzystwa.

Na skrzyżowaniu ulic: Szymały, Schwallenberga i Unii Europejskiej często dochodzi do bardziej lub mniej groźnych wypadków i kolizji. Od powstania skrzyżowania doszło tam do ponad stu takich zdarzeń. Dla porównania na rondzie ks. Popiełuszki na Rojcy doszło do trzech kolizji.

Remiza w każdą środę o godz. 18:00 (wejście po schodach od podwórka)

5 komentarzy

  1. Zrobcie to rondo właśnie jechałem po 9 rano i wyciągają zakleszczonego kierowce z peugeota po kolejnym wypadku. Kto” ważny „musi zginąć żeby wybudować to rondo.

    1. W czerwcu 2016 Ludomir Pawłowski Radny Miasta Radzionków złożył zapytanie ws. ronda. Oto odpowiedź urzędników: „Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szymały i Unii Europejskiej wymaga w pierwszej kolejności wykonania dokumentacji projektowej. Wpisanie w przedmiotowe skrzyżowanie ronda o promieniu 15 m, wiązałoby się z koniecznością wyburzenia minimum 2 budynków. Ponadto część ronda zlokalizowana byłaby na działkach prywatnych. Koszt budowy przedmiotowego ronda wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej, wykupami gruntów oraz wyburzeniami może wynieść nawet do 1 200 000,00 zł. W związku z powyższym sugerowana budowa ronda na przedmiotowym skrzyżowaniu jest niemożliwa do zrealizowania. Jednocześnie informuję, że planowana jest budowa sygnalizacji świetlnej…”

  2. A da się w ogóle ruszyć to skrzyżowanie? Było budowane z funduszy unijnych i pytanie czy przebudowa go nie spowoduje konieczności zwrotu dotacji czy naliczenia jakiś kar?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.