„Głos Radzionkowski” zgłoszony do nagrody Przewodniczącego Rady Miasta

Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne zgłosiło ” Głos Radzionkowski” do nagrody Przewodniczącego Rady Miasta Radzionków za działalność społeczną i medialną promująca historię i współczesność Radzionkowa.

„Głos Radzionkowski” to czasopismo, które prowadzi permanentną edukację samorządową. Od pierwszych wydań prezentuje historię naszego miasta, jego tradycje, osiągnięcia, postaci, prezentuje szeroką gamę inicjatyw społecznych mieszkańców Radzionkowa. To GR w latach 90-tych stanowił podstawę walki o wolny Radzionków. Budował wśród mieszkańców poczucie dumy ze swojej wartości i przywiązania do „małej ojczyzny”. Prezentowana linia przekonywała mieszkańców, że walka o wolny Radzionków ma sens i warto samemu o sobie decydować.  Aktualnie GR dalej odgrywa istotna rolę medialną. Publikuje i porusza bardzo wiele tematów dotyczących rozwoju, idei samorządu terytorialnego, ochrony środowiska, edukacji, bezpieczeństwa oraz promuje osiągnięcia naszego samorządu. Jest cały czas z mieszkańcami naszego miasta.

W ubiegłym roku nagrody Przewodniczącego RM otrzymali:

za działalność w zakresie upowszechniania kultury: Anna Izworska, Barbara Wolko, Gabriela Kitel, Adam Solorz, Jakub Zorzycki, za działalność w zakresie rozpowszechniania sportu: Barbara Karwat.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.