Radzionków ma problem. Liczba mieszkańców coraz mniejsza

Analizując dane dotyczące ludności naszego miasta z przykrością można stwierdzić, że z roku na rok liczba radzionkowian systematycznie spada. Od roku 2010 do roku 2016 liczba ludności zmniejszyła się o 565 osób, z 16821 w 2010 roku do 16256 na ostatni dzień roku 2016. Oznacza to spadek o ponad 3%.

Wg danych z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w porównaniu z ubiegłym rokiem ubyło „nas” 276. W poprzednim roku odnotowano 194 zgony, natomiast urodzeń raptem 138. Jeszcze gorzej wyglądają dane dotyczące wymeldowań. I tak oto w roku 2016 – 396 osób wymeldowało się z pobytu stałego, natomiast zameldowań na pobyt stały było ledwie 176.

Problem z spadkiem mieszkańców Radzionkowa na pewno jest spory. Biorąc pod uwagę ostatnie siedem lat to liczba wymeldowań (1824) była o 519 osób większa aniżeli liczba zameldowań (1305). Przyczyn takiego stanu rzeczy jest pewnie wiele, jednak władze naszego miasta powinny podjąć działania, żeby ten proces zahamować, lub wręcz odwrócić.

2 komentarze

  1. Niestety przez mentalność i osobliwe cechy charakteru mieszkańców,mimo tego, że miasto ładne i się rozwija lepiej nie wprowadzać się do Radzionkowowa bo nie tolerują „obcych” i zawsze dają to odczuć. Po 13 pechowych latach uciekliśmy z rodziną

  2. O wyludnianiu się miasta wiedzą wszyscy. Każdy to widzi po swojej rodzinie. Tragiczna sytuacja jest w grupie młodych 20 – 30 lat a pomysł otwarcia szkoły sportowej na ragorze jest klasycznym przykładem zamiatania sprawy pod dywan albo odwracaniem uwagi. Ciekawe kto się na to nabierze tym razem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.