Powiatowe chodniki w Radzionkowie na glanc!

Tak na wstępie

Udało się ! Na razie połowicznie bo dwa projekty zgłoszone przez naszych radnych Marzenę Michalską i Karola Pietrygę znalazły się na ostatecznej – finałowej liście projektów budżetu partycypacyjnego – obywatelskiego Powiatu Tarnogórskiego. Zgodnie z informacją jaka ukazała się na stronie internetowej powiatu czytamy:

Od poniedziałku 13 listopada do czwartku 30 listopada głosować można na wybrany projekt do Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2018 rok. Pomysły, które uzyskają największą ilość głosów, mieszczące się w łącznej kwocie 250 tysięcy złotych, zostaną zatwierdzone do realizacji przez Zarząd Powiatu.

Głosujemy !!!
Głos oddać może każdy mieszkaniec powiatu, który ukończył lub ukończy w tym roku 18 lat, posiadający co najmniej czasowe zameldowanie w jednej z gmin Powiatu Tarnogórskiego.
Każdy mieszkaniec oddać może tylko jeden głos. Głosować można w formie papierowej lub elektronicznej.

Aby zagłosować tradycyjnie należy na karcie, wybierać maksymalnie jeden projekt. Prawidłowo wypełnione karty do głosowania złożyć należy w kancelarii Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5,pok. nr 1, za pośrednictwem poczty lub w wersji elektronicznej na adres kancelaria@tarnogorski.pl.

Serdecznie wszystkich mieszkańców zachęcam do głosowania na projekty autorstwa naszych radnych. Wspólnie z Marzeną Michalską promuję projekt Remont chodnika w ciągu
ul. ks. dr J. Knosały od skrzyżowania z ul. Norwida do skrzyżowania z ul. św. Wojciecha
. Osoby korzystające z tego chodnika, mieszkańcy, dzieci uczęszczające tamtędy do Szkoły Podstawowej nr 1 najlepiej wiedzą, że od „X” lat Powiat z tym nic nie robił. Mamy nadzieję, że wszyscy korzystający ale też rodziny, znajomi wezmą aktywnie udział w głosowaniu.

Z kolei na Rojcy, Karol Pietryga zgłosił również projekt Remont chodnika w ciągu ulicy Kużaja od skrzyżowania z ul. Gierymskiego do skrzyżowania z ul. Nieznanego Żołnierza. Ten ciąg komunikacyjny jest bardzo zdegradowany i wymaga naprawy. Najlepiej wiedzą o tym tamtejsi mieszkańcy, którzy wielokrotnie zgłaszali ten problem ale i też każdy kto tamtędy udaje się do kościoła.

 

Głosowanie odbywa się w tradycyjnej formie papierowej ale również elektronicznie, do którego gorąco zachęcam. Link do głosowania: http://www.powiat.tarnogorski.pl/node/6876 następnie należy kliknąć „ODDAJ GŁOS” wypełnić krótki formularz i wysłać swój głos.

Od kiedy jestem radnym, od czasu kiedy ukończyłem Szkołę Liderów następnie wspólnie z RTSK przystąpiliśmy do programu „Masz Głos Masz Wybór” organizowanego przez Fundację Batorego usilnie starałem się aby tego typu nowoczesne mechanizmy demokracji lokalnej zaszczepić w Radzionkowie. Niestety nie udało się. Nie poddaję się, ale teraz jest okazja abyśmy wspólnie jako jedna rodzina radzionkowska zgodnie zagłosowali i mam nadzieję wygrali. Apeluję aby przekazać te informację każdemu kto może zagłosować. Warto!

Krzysztof Banek

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.