Jutro mecz o awans do baraży oraz pożegnanie z Narutowicza 11

Jutro o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 11 odbędzie się spotkanie pomiędzy Ruchem Radzionków a drużyną Sparty Lubliniec. Jeżeli radzionkowianie mecz ten wygrają, to zapewnią sobie zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi, a tym samym awans do baraży o prawo gry w rozgrywkach III ligi w przyszłym seoznie. Mecz ten będzie miał jednak wymiar historyczny, gdyż będzie to kibicowskie pożegnanie z stadionem na Stroszku. Oczywiście może jeszcze  być rozegrany mecz barażowy, jednak nie jest to pewne zarówno ze względów organizacyjnych jak i sportowych. A więc jutro o 17:00 można będzie zobaczyć radzionkowian w historycznych „ostatnich” 90-minutach.

Stadion przy Narutowicza był świadkiem wielu wydarzeń: zarówno pięknych chwil, sukcesów sportowych, awansów, a także obserwatorem momentów smutku i porażek, uczestnikiem pięknych widowisk, kibicowskiego dopingu i opraw meczowych, lecz również  kibicowskich burd.

To na tym stadionie Ruch ku zaskoczeniu całej „piłkarskiej Polski” ogrywał Widzewa Łódź, Lecha Poznań, Wisłę Kraków.

To tutaj  świętowaliśmy awans do ekstraklasy, tu ogrywaliśmy Ruch Chorzów w 1/8 Pucharu Polski. To na Stroszku trenowała piłkarska Reprezentacja Polski za kadencji Pawła Janasa. Stadion ten gościł wiele znamienitych postaci, ludzi sportu i nie tylko.  Wymieniać można by bez końca ile ciekawego, ważnego i doniosłego wydarzyło się na tym obiekcie. Szkoda i żal, że już nic więcej się tam nie wydarzy…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.