Ruch Radzionków w III lidze!!! Gratulujemy!

Po emocjonującym dwumeczu barażowym piłkarze radzionkowskiego Ruchu pokonali sąsiada zza miedzy bytomską Polonię i to Cidry wywalczyli awans do upragnionej III ligi.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na stadionie przy Olimpijskiej w Bytomiu Cidry zremisowały 1:1 po bramce Andrzeja Piecucha. Remis ten pozwalał mieć nadzieję na korzystny rezultat w rewanżu.

Środowe spotkanie rozpoczęło się dla Ruchu źle, gdyż od dwudziestej pierwszej minuty Polonia prowadziła 1:0 i to podopieczni Jacka Trzeciaka byli jedną nogą w III lidze. Punkt zwrotny nastąpił w siedemdziesiątej minucie, kiedy to wyrównał znowu Andrzej Piecuch, a dziesięć minut później po faulu na Mateuszu Hermaszu awans Cidrom zapewnił Robert Wojsyk i to Ruch w przyszłym sezonie zagra w III lidze, pytanie tylko gdzie.

Ruch wywalczył awans po kilku latach walki w czwartej lidze i porażce m.in. w barażach z drużyną LKS-u Bełk, teraz w pokonanym polu zostawiliśmy bytomską Polonię. Z tego miejsca składamy serdeczne gratulację piłkarzom, trenerom, całemu sztabowi oraz zarządowi klubu z okazji tego wspaniałego sukcesu.