Ruch Radzionków – treningi w Bytomiu, mecze w Orzechu, siedziba w Bobrownikach

Zagmatwana sytuacja Ruchu Radzionków trwa w najlepsze, a w nadchodzącym sezonie osiągnie swoje maksimum. Otóż z powodów organizacyjnych Ruch z Radzionkowem będzie miał tyle wspólnego co Izba Wytrzeźwień z Izbą Lordów. Ruch musiał wyprowadzić się z stadionu w Stroszku i pozostaje bezdomny. Ruch nie może tam rozgrywać meczów, jednak boisko treningowe nadal należy do klubu i to tam docelowo, po dostosowaniu infrastruktury piłkarze Ruchu będą trenowali. Przygotowania do sezonu Ruch rozpoczął jednak w Zbrosławicach i to na tego typu obiektach będą przygotowywać się do sezonu podopieczni Kamila Rakoczego.

Co jednak najistotniejsze to pytanie gdzie rozgrywane będą III-ligowe mecze. Wszystko wskazuje na to, że Cidry trzecioligowe zmagania rozpoczną na boisku w Gminie Świerklaniec w sołectwie Orzech na boisku A-klasowego Sokoła. Klub czeka tylko na potwierdzenie i zgodę na możliwość rozgrywania meczów właśnie tam. Wszystkie mecze w rundzie jesiennej w roli gospodarze radzionkowianie mają rozgrywać z sąsiedniej gminie. Czy na wiosnę przyszłego roku w setną rocznicę powstania klubu Ruch przeniesie się „do siebie”, do swojego miasta zależy od prac jakie są wykonywane przy budowie boiska obok „Ragoru” przy ul. Knosały. Zgodnie z harmonogramem prace mają zakończyć się w listopadzie bieżącego roku.

Kolejną kwestią do rozwiązanie jest miejsce siedziby klubu. Jak w jednym z wywiadów powiedział prezes Marcin Wąsiak, w najbliższych miesiącach siedziba klubu będzie mieściła się w Bobrownikach Śląskich, gdzie biura będą udostępnione przez jednego z sponsorów Ruchu.

Tak trudnej sytuacji klub w swojej historii chyba jeszcze nie miał.

A jest jeszcze jedna rzecz, która łączy Ruch z Radzionkowem – od nowego sezonu na koszulkach Ruchu będzie widnieć … logo miasta Radzionków. Absurd goni absurd, tylko kibiców żal, którzy zawsze będą się utożsamiali z Ruchem Radzionków, obojętnie czy będzie grał w Orzechu, Tarnowskich Górach, Bytomiu, czy gdziekolwiek indziej, szkoda jednak że musimy tego doświadczać w tak ważnym momencie, jak awans do III ligi.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

test z matematyki * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.