O RTSK – historia

Serdecznie witamy!

22 lutego 1990 roku na stadionie GKS Ruch Radzionków zostało założone Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne. Program towarzystwa odwołuje się do tradycyjnych cech radzionkowian (gospodarność i oszczędność, wielka rola religii i wielopokoleniowej rodziny oraz etos pracy). RTSK wystartowało w pierwszych wolnych wyborach samorządowych, wystawiając własnych kandydatów z programem przewidującym m.in. doprowadzenie do utworzenia własnej samodzielnej gminy Radzionków. Program ten poparło 80% wyborców.

Do niewątpliwych osiągnięć towarzystwa należy wydanie długo oczekiwanego reprintu książki ks. dr Józefa Knosały „Parafia Radzionkowska” oraz wydawanie począwszy od 1990 roku dwutygodnika „Głos Radzionkowski”. Społeczne poparcie dla działalności towarzystwa zostało potwierdzone w pierwszych po restytucji praw miejskich wyborach samorządowych, w których członkowie RTSK zdobyli 17 z 24 mandatów. W wyborach samorządowych w 2002 roku, kandydat RTSK Gustaw Jochlik został burmistrzem Radzionkowa. W Radzie Miasta (kadencja 2010 – 2014) z ramienia RTSK wybrano radnych: Erhardt Reiss, Piotr Tobór i Klaudiusz Jania. Dwaj ostatni zrezygnowali z członkowstwa w trakcie kadencji. W marcu 2012 r. w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta do grona radnych RTSK dołączył Krzysztof Banek.

Wydajemy e-Głos Radzionkowski, w którym przeczytasz o wydarzeniach z miasta. Dostępna jest również wersja tradycyjna do kupienia w wielu punktach sprzedaży na terenie Radzionkowa. Jeżeli prowadzisz punkt handlowy, w którym brakuje pisma Głos Radzionkowski, możemy na bardzo korzystnych warunkach ustalić warunki współpracy. Wystarczy zgłosić zainteresowanie obrotem pisma na adres mailowy: marketing[at]rtsk.pl, taka współpraca to coś więcej niż czysty biznes!

 0000114424
 003494505
 626-19-48-511