ROJCZAŃSKA SZKOŁA OCALONA!

Jak można było przypuszczać  stanowisko Rady Rodziców ZSTE w Radzionkowie oraz stanowiska poszczególnych stowarzyszeń z terenu Radzionkowa nie zrobiły większego wrażenia na władzach Powiatu Tarnogórskiego. Niemniej na skutek tych działań i przesłanych opinii do Śląskiego Kuratora Oświaty  szkoła uzyskała niemal zapewnienie, że ze strony Kuratorium Oświaty w Katowicach nie będzie zgody na zamknięcie, czy też wygaszanie tej szkoły.

Tak więc można rzec – sukces, szkoła ocaleje, życzymy jej licznego naboru uczniów, wielu lat efektywnej i stabilnej pracy. Nie przeceniając znaczenia społecznego sprzeciwu wobec planów likwidacji naszej szkoły dziękujemy: Kołu Miejskiemu Stowarzyszenia Przymierze Śląskie, Stowarzyszeniu Inicjatyw Samorządowych, Stowarzyszeniu „Zielona Ziemia” za wspólne działanie. Wynika z tego, iż warto czasem się porozumieć i w dobrej sprawie wspólnie podziałać.

I jeszcze jedno, nie możemy wyjść ze zdumienia nad inercją władz naszego miasta, które bez sprzeciwu zgodziły się na wygaszanie szkoły, a radni powiatowi Inicjatywy bronili decyzji o zamknięciu szkoły jak niepodległości….