Ruchowi – dwustu lat!

14 sierpnia 2019 roku, tego dnia Ruch Radzionków obchodzi swoje urodziny, setne urodziny! Piękny Jubileusz. Od początku istnienia Ruch Radzionków był i jest najważniejszą organizacją społeczną w naszym mieście.

Co możemy zrobić dla Ruchu w tym dniu? W tym i w następnych – wiele! Ale najpierw – podziękować mu należy za lata walki o polskość radzionkowskiej ziemi, za budowanie tożsamości i naszej dumy radzionkowskiej, za wychowanie mieszkańców Radzionkowa przez sport w poczuciu swojej wartości, wartości, iż jesteśmy u siebie – w naszej małej Ojczyźnie, za wyniki sportowe: szermierzy, bokserów, siatkarzy, badmintonistów, piłkarzy ręcznych, kolarzy, szachistów oraz piłkarzy. Za medale mistrzostw Polski, mistrzostw Świata, medale olimpijskie, za emocje sportowe, które nam przez lata przysparzał.
Dziękować należy także za to, że klub stał się kolebką i miejscem, gdzie narodziła się idea radzionkowskiej samorządności i powstanie Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego, z którym klub osiągnął największe sukcesy tj. odrodzenie radzionkowskiej samowładności z jednej strony i awans do I ligi piłki nożnej – z drugiej.
Dziękować należy też klubowi, że stał się miejscem, z którego wywodzili sie wspaniali obywatele naszego miasta nie tylko w dziedzinie sportu ale też samorządności, działalności społecznej i gospodarczej, że krzewił ideę społeczeństwa obywatelskiego, iż w Klubie, i wokół Klubu budowała się nasza lokalna wspólnota, radzionkowska wspólnota oparta na przyjaźni i zrozumieniu bez pychy i zarozumiałości. Jeszcze raz dziękujemy za to wszystko.
Życzymy na kolejne 100 lat i więcej, wytrwałości, konsekwencji , determinacji i dalszych sukcesów w wszystkich aspektach działalności sportowej, społecznej i samorządowej.
Życzymy by Wam towarzyszyła zwykłą ludzka życzliwość w tym co robicie, szczególnie w wychowaniu przez sport kolejnych pokoleń radzionkowian. Bo w zdrowym ciele zdrowy duch, a rozwój fizyczny musi iść w parze z rozwojem kulturalnym i rozwojem duchowym. Życzymy byście mieli wokół siebie samych ludzi życzliwych i oddanych duchowi sportu, ludzi którzy będą rozumieli Wasze potrzeby i wyjdą Wam naprzeciw z pomocą. Niech mieszkańcy naszego miasta wierni będą historii i teraźniejszości Klubu, docenią jego dorobek będąc dumnymi z tej pięknej naszej radzionkowskiej karty…

Ruch Radzionków pozostanie najlepszą marka i wizytówką, dbajmy o te atrybuty, wspólnie na dobre i na złe, bo w naszych sercach na zawsze Ruch, był, jest i pozostanie!

Paweł Bomba